w

Piskorski w propagandowej rosyjskiej TV: “Zwykli Polacy są przeciwko usuwaniu sowieckich pomników.”

Typowy sowiecki program propagandowy dotyczący Polski, oskarżanie naszego narodu o wymordowanie Żydów, kłamstwa historyczne dotyczące roli Armii Czerwonej w Polsce, przemilczenie napaści na Polskę 17 września 1939 roku, milionów wywiezionych na Syberię, tysięcy zamordowanych w Katyniu, kilkudziesięcioletniej okupacji. Powtarzane obrzydliwe kłamstwa, które ukształtowały się w świadomości historycznej Rosjan, a to wszystko przypieczętowuje swoją osobą Mateusz Piskorski z partii ZMIANA (w sieci zwani  “zielonymi ludzikami”, “trollami Putina” i “V kolumną”)

Program trwa przeszło dwie i pół godziny występują w nim między innymi prorosyjski dziennikarz Jakub Korejba i Władimir Żyrinowski (wiceprzewodniczący rosyjskiego parlamentu). Dyskusja o Polsce w rosyjskiej telewizji miała związek ze słowami szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa, który oświadczył we wtorek, że Polska wyszła na pierwsze miejsce wśród krajów walczących z pomnikami żołnierzy radzieckich, poległych w latach II wojny światowej. Zaznaczył, że Rosja temu przeciwdziała. Polskie MSZ stwierdziło w komunikacie, że słowa użyte przez Ławrowa są “niefortunne i nieuprawnione”.

Warto podkreślić słowa Mateusza Piskorskiego, człowieka niemającego w Polsce żadnego poparcia i przez wielu utożsamianego z “rosyjskim agentem”:Ja nie występuję w imieniu władz, występuję w imieniu polskiego społeczeństwa i narodu, większości jaka uważa dokładnie to co ja mówię. Nie obrażajcie się na Polaków. Zwykli Polacy są przeciwko usuwaniu sowieckich pomników.” (brawa widowni) “Ekstremiści znajdują się u władzy niestety. Skrajnie prawicowy IPN, który chce pogorszyć stosunki z Rosą pod dyktando Waszyngtonu”. Za takie wypowiedzi Reduta Dobrego Imienia powinna natychmiast wystąpić z pozwem wobec tego człowieka, który zniekształca wizerunek Polaków na świecie.

W całości do obejrzenia tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Ks. Małkowski: przynależności do KOD-u nie da się pogodzić z praktyką wiary katolickiej

Ewa Kopacz do dziennikarza: “słyszałam, że pana znajomy zgwałcił nieletnią córkę sąsiada!”