Plaga przestępczości w Niemczech. Obywatele ze strachu kupują broń odstraszającą - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Plaga przestępczości w Niemczech. Obywatele ze strachu kupują broń odstraszającą

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wskutek zaproszenia przez kanclerz RFN Angelę Merkel milionów imigrantów, poczucie bezpieczeństwa w Niemczech drastycznie spadło. Zarazem błyskawicznie rozwija się plaga włamań do mieszkań.

Mieszkańcy RFN masowo zaopatrują się w broń odstraszającą. Jak wynika ze statystyk niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w 2016 roku nastąpił wyjątkowo szybki wzrost zainteresowania pistoletami hukowymi, gazowymi czy sygnałowymi. Pod koniec września tego roku w urzędach w całym kraju zarejestrowanych było 440 tys. posiadaczy takiej broni. Tymczasem jeszcze pod koniec ubiegłego roku było ich tylko 286 tys.; dodatkowo względem roku 2014 przybyło ich tylko 23,5 tys.

Najwięcej pozwoleń na posiadanie broni odstraszającej wydano w Nadrenii Północnej-Westfalii, landzie z jednej strony najbardziej zaludnionym, z drugiej – bardzo silnie cierpiącym z powodu wzrostu przestępczości imigrantów. W rankingu 20 miast najbardziej dotkniętych plagą włamań aż 12 znajduje się właśnie na tym terenie.

Nadreńska policja rozpoczęła właśnie kampanię zachęcającą obywateli do zamykania drzwi. Rozdaje także ulotki informujące o najbardziej niebezpiecznych dzielnicach miast landu.

W ubiegłym roku w całej Nadrenii Północnej-Westfalii doszło do 62 tys. włamań, co oznacza wzrost o 18,1 proc. względem poprzedniego roku. Kryminaliści upodobali sobie właśnie ten land ze względu na jego gęste zaludnienie, doskonałą sieć autostrad a także bliskość granic Holandii i Belgii, co pozwala na lepsze zabezpieczenie przestępczego procederu przed policją. Według lokalnej policji najbardziej niebezpieczne mają być szajki włamywaczy z Europy Południowo-Wschodniej, bardzo sprawnie zorganizowane.

Włamania są jednak częste także w innych częściach kraju. Łącznie w ubiegłym roku doszło w Niemczech do 167 tys. włamań (to wzrost o 9,9 proc. w skali kraju względem roku 2014). Przestępcy są niemal całkowicie bezkarni: w przypadku włamań do mieszkań policji udaje się wyjaśnić jedynie 15,2 proc. przypadków. W wielu miastach Nadrenii Północnej-Westfalii jest jeszcze gorzej. Przykładowo w Bochum policja wyjaśnia tylko 6,8 proc. włamań, a w Kolonii 7,8 proc.

Przestępcy z Afryki, zwłaszcza Północnej, dominują raczej w obszarze kradzieży kieszonkowej, oblegając zwłaszcza dworce, a także handlu narkotykami. Szczególnym przypadkiem jest Düsseldorf. W mieście tym według oficjalnych szacunków policji działa ponad 2 tys. złodziei z krajów Maghrebu. Wskutek złych przepisów pozostają praktycznie bezkarni.

Źródła: welt.de, pch24.pl

https://www.youtube.com/watch?v=83B5PMcYRz0

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,476FaniLubię
18,036ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy