Za: Kancelaria Premiera
w ,

Plan Morawieckiego jak Plan Marshalla!

Nie od dziś wiadomo, jak polski rząd potrafi solidaryzować się z tymi, którzy tej solidarności potrzebują. Dotyczy to nie tylko spraw naszej ojczyzny, ale również innych narodów.

Od kilku tygodni mamy do czynienia z eskalacją konfliktu na lini władze Białorusi – społeczeństwo Białorusi. Grupy nie mogą dojść do porozumienia. Jedni z Łukaszenką na czele, kurczowo trzymają się władzy, inni natomiast żądają oddania władzy przez Łukaszenkę, lub chociaż powtórzenia wyborów, przy oczywistym uznaniu norm praworządności i wyroków demokracji.

Podczas spotkania premiera z politycznymi liderami sejmowych ugrupowań prowadzone były dyskusje dotyczące Białorusi. Efektem tych rozmów, było osiągnięcie pewnego konsensusu, dotyczącego stanowiska polskich polityków w sprawie rzeczywistości jaka aktualnie na Białorusi występuje.

Po spotkaniu, o pewnych ustaleniach poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Mówił on min. o tym, iż polski premier, w imieniu państw Grupy Wyszehradzkiej ogłosi na posiedzeniu liderów państw europejskich, o planie gospodarczym przygotowanym dla Białorusi.
Dworczyk informował także, o “zjednoczonym” stanowisku polskich polityków w sprawie białoruskiej.

Wszystkim politykom niezależnie od tego, jakie środowisko polityczne, klub czy koło reprezentują chodzi o kwestię najistotniejszą, czyli suwerenność Białorusi. Różnimy się w drogach dojścia do tego, możemy różnić się w kwestiach związanych ze szczegółami, tutaj Konfederacja podkreślała kilkakrotnie rozbieżność tych poglądów, ale cel nadrzędny – suwerenność Białorusi, która w konsekwencji daje też bezpieczeństwo i stabilność dla Polski jest bezdyskusyjna

Polska nie może być obojętna na sytuację łamania praworządności i demokracji w państwach sąsiedzkich. To właśnie na Białorusi łamie się dziś podstawowe prawa obywatelskie. Jeśli ktoś widzi podobieństwo między sytuacją białoruską, a tym co ponoć dzieje się w naszym kraju, to jest to splunięcie w twarz wszystkim pałowanym, mordowanym i bitym na Białorusi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Szaleństwa patologicznych aktywistów! “Jesteśmy od tego, żeby wyrwać z korzeniami Kościół katolicki z polskiego gruntu”