w

Płużański: Proputinowską partię Zmiana i Komunistyczną Młodzież Polski trzeba zdelegalizować!

Prezes Fundacji „Łączka” w felietonie na łamach „Superexpressu” przygląda się działalności partii Zmiana. Znana z czyszczenia pomnika Bieruta w ostatnich dniach Ludmiła Dobrzyniecka – przewodnicząca Komunistycznej Młodzieży Polski (Komsomoł) i skarbniczka Zmiany, cytowana przez Płużańskiego, pisze:

– Stalin był dobrym przywódcą, na pewno nie totalitarnym. Uratował Polskę po wojnie, choć wcale nie musiał. Przypisuje mu się różne błędy, ale nie można do nich zaliczyć „jakichś czystek”, bo o tym nie wiedział. Był w końcu prostym człowiekiem, a ile miał na głowie (panowanie nad tyloma krajami).

Towarzyszka „Luda” ma tez swoja twardogłową opinię o zbrodni katyńskiej:

– Katyń to byli Niemcy”, a dziś głoszenie, że to zbrodnia Stalina, jest antyrosyjską propagandą. Praca kształci człowieka – w ten sposób młoda towarzyszka broni sowieckich łagrów, jak pisze o skandalicznej wypowiedzi Płużański. „Luda” broni również północnokoreańskiego „raju klasy robotniczej”:

– Starają się, żeby ten kraj był czysty, zadbany (.) domy dziecka są zadbane, starają się, żeby te dzieci dostawały jakieś rodziny.

Nie dalej, jak w tym tygodniu inny aktywista Zmiany – Bartosz Tomassi, zaproponował na swoim facebookowym koncie nową dyscyplinę olimpijską – „strzelanie w tył głowy na czas, w rowie katyńskim”.

Płużański domaga się aresztowania działaczy partii Zmiana – podobnie jak to się stało przed paroma tygodniami z przewodniczącym ugrupowania, Mateuszem Piskorskim. Za propagowanie totalitaryzmu grozi przecież do dwóch lat więzienia, zauważa historyk. Delegalizacja organizacji powinna być naturalną konsekwencją.

Za: dzienniknarodowy.pl

https://www.youtube.com/watch?v=0G-BqVfaWyg

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Odnotujmy: Polska za równowartość ponad 3 mld euro wynegocjowała 50 Caracali H225M (1 za 62 mln). Kuwejt za 1 mld euro wynegocjował ich 30 (1 za 33 mln)

„Gazeta Polska” zachęca IPN: czas najwyższy aby wziąć się za Michnika!