PO i .N gorsze od Jaruzelskiego! Zabiegały o pilną interwencję z zewnątrz! [WIDEO] - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

PO i .N gorsze od Jaruzelskiego! Zabiegały o pilną interwencję z zewnątrz! [WIDEO]

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Platforma Obywatelska i Nowoczesna przygotowywały apel do instytucji europejskich ws. „pilnej interwencji” podczas protestu w Sejmie. Do informacji w tej sprawie dotarł portal DoRzeczy.pl. Atak na rząd Prawa i Sprawiedliwości i Polskę się nie udał, bo podpisania dokumentu odmówili m.in. politycy Kukiz’15 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Według posła Kukiz’15 Sylwestra Chruszcza pismo było gotowe już na początku sejmowego protestu PO i Nowoczesnej. Wskazał on, że w apelu wzywano zewnętrzne instytucje i kraje o zajęcie się wydarzeniami w Polsce i interwencję„Wiodącą stroną, która przygotowała ten dokument był Ryszard Petru” – mówi Chruszcz.

“Kosztem dobra Polski, patrząc jedynie na własne interesy, na własne polityczne profity, kolejny raz chcieli sprzedać naszą ojczyznę. Skurwysyny. Inaczej nie da się ich określić.” – autor tegoż blogu. 

Informacje te nie dziwią europoseł PiS Jadwigi Wiśniewskiej. Polityk przypomina, że część opozycji już kilkukrotnie występowała przeciw Polsce na forum europejskim.

– Szesnastego grudnia chciano doprowadzić do puczu. Zajęcie mównicy przez opozycyjne partie uważam za hańbę i niebywały skandal. Sfrustrowana opozycja podejmuje się haniebnych działań, to jest po prostu niebywała rzecz, że ci, którzy łamią i gwałcą w Polsce demokratycznie wybraną władzę, mają czelność zwracać się do instytucji unijnych w sprawie rzekomo naruszanej demokracji. To jest rzecz absolutnie niedopuszczalna. Ja wiem, że ci państwo poczucia wstydu nie mają; są w stanie zrobić wszystko, aby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy – ocenia Jadwiga Wiśniewska.

Wczoraj na antenie TVP Info jeden z posłów Nowoczesnej zaprzeczył, by taki apel był tworzony. Bezczelnie kłamał. Informację potwierdził jednak lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według szefa ludowców, po jego odmowie okazało się, że nie będzie to wspólny apel opozycji i zrezygnowano z projektu.

“Mediatorem miał być Donald Tusk”

Portal niezalezna.pl dotarł do informacji, z których wynika, że Donald Tusk miał odegrać kluczową rolę w puczu. Jak informuje niezalezna.pl, miała być to rola “unijnego mediatora”. Jak określa niezalezna.pl, Tusk miał odegrać rolę „unijnego namiestnika”, który wkracza na scenę, w celu uspokojenia sytuacji w naszym kraju. Prawdopodobnie liczono na to, że dojdzie do brutalnych zamieszek, w których będzie brać udział policja i służby. To wokół byłego premiera miała skupić się opozycja totalna. Całe szczęście… to się nie udało.

Za rządów Tuska z Polski wydrenowano łącznie 411,3 mld zł kapitału! W 2016 r. (po 3 kwartałach) drenaż spadł do poziomu zaledwie… 4,3 mld zł!

Posłowie Kukiz’15 ukrywali informacje o spotkaniu z Nowoczesną i PO?

Warto jednak zapytać o sprawę dość kontrowersyjną, poseł Sylwester Chruszcz (Kukiz’15) poinformował na Twitterze, że był na spotkaniu z opozycją – dlaczego dowiadujemy się o tym dopiero dzisiaj?

O takim spotkaniu nie wiedziała również poseł Anna Siarkowska (Kukiz’15), która uczestniczyła w obradach w Sali Kolumnowej. Wówczas to nie spodobało się posłowi Piotrowi “Liroyowi” Marcowi, które podczas kręcenia wideo na żywo na Facebooku, rozmawiając z posłami z Nowoczesnej, stwierdził, że “dla niej to droga w jedną stronę”… Czy Kukiz’15 za plecami wyborców spiskował z Nowoczesną?

Gośćmi Michała Rachonia w programie “Minęła dwudziesta” byli Rafał Ziemkiewicz oraz Mateusz Baczyński. Prowadzący pytał swoich gości o przygotowany donos na Polskę, którego to nie podpisali przedstawiciele Kukiz’15 oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. W dalszej części programu publicyści rozmawiali o apelu zarządu KOD o ustąpienie Mateusza Kijowskiego ze stanowiska lidera.

Źródło: RIRM (Radio Maryja), niezależna.pl, tvp.pl, twitter.com

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy