w ,

PO i .N gorsze od Jaruzelskiego! Zabiegały o pilną interwencję z zewnątrz! [WIDEO]

Za: twitter.com

Platforma Obywatelska i Nowoczesna przygotowywały apel do instytucji europejskich ws. „pilnej interwencji” podczas protestu w Sejmie. Do informacji w tej sprawie dotarł portal DoRzeczy.pl. Atak na rząd Prawa i Sprawiedliwości i Polskę się nie udał, bo podpisania dokumentu odmówili m.in. politycy Kukiz’15 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Według posła Kukiz’15 Sylwestra Chruszcza pismo było gotowe już na początku sejmowego protestu PO i Nowoczesnej. Wskazał on, że w apelu wzywano zewnętrzne instytucje i kraje o zajęcie się wydarzeniami w Polsce i interwencję„Wiodącą stroną, która przygotowała ten dokument był Ryszard Petru” – mówi Chruszcz.

“Kosztem dobra Polski, patrząc jedynie na własne interesy, na własne polityczne profity, kolejny raz chcieli sprzedać naszą ojczyznę. Skurwysyny. Inaczej nie da się ich określić.” – autor tegoż blogu. 

Informacje te nie dziwią europoseł PiS Jadwigi Wiśniewskiej. Polityk przypomina, że część opozycji już kilkukrotnie występowała przeciw Polsce na forum europejskim.

– Szesnastego grudnia chciano doprowadzić do puczu. Zajęcie mównicy przez opozycyjne partie uważam za hańbę i niebywały skandal. Sfrustrowana opozycja podejmuje się haniebnych działań, to jest po prostu niebywała rzecz, że ci, którzy łamią i gwałcą w Polsce demokratycznie wybraną władzę, mają czelność zwracać się do instytucji unijnych w sprawie rzekomo naruszanej demokracji. To jest rzecz absolutnie niedopuszczalna. Ja wiem, że ci państwo poczucia wstydu nie mają; są w stanie zrobić wszystko, aby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy – ocenia Jadwiga Wiśniewska.

Wczoraj na antenie TVP Info jeden z posłów Nowoczesnej zaprzeczył, by taki apel był tworzony. Bezczelnie kłamał. Informację potwierdził jednak lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według szefa ludowców, po jego odmowie okazało się, że nie będzie to wspólny apel opozycji i zrezygnowano z projektu.

“Mediatorem miał być Donald Tusk”

Portal niezalezna.pl dotarł do informacji, z których wynika, że Donald Tusk miał odegrać kluczową rolę w puczu. Jak informuje niezalezna.pl, miała być to rola “unijnego mediatora”. Jak określa niezalezna.pl, Tusk miał odegrać rolę „unijnego namiestnika”, który wkracza na scenę, w celu uspokojenia sytuacji w naszym kraju. Prawdopodobnie liczono na to, że dojdzie do brutalnych zamieszek, w których będzie brać udział policja i służby. To wokół byłego premiera miała skupić się opozycja totalna. Całe szczęście… to się nie udało.

Za rządów Tuska z Polski wydrenowano łącznie 411,3 mld zł kapitału! W 2016 r. (po 3 kwartałach) drenaż spadł do poziomu zaledwie… 4,3 mld zł!

Posłowie Kukiz’15 ukrywali informacje o spotkaniu z Nowoczesną i PO?

Warto jednak zapytać o sprawę dość kontrowersyjną, poseł Sylwester Chruszcz (Kukiz’15) poinformował na Twitterze, że był na spotkaniu z opozycją – dlaczego dowiadujemy się o tym dopiero dzisiaj?

O takim spotkaniu nie wiedziała również poseł Anna Siarkowska (Kukiz’15), która uczestniczyła w obradach w Sali Kolumnowej. Wówczas to nie spodobało się posłowi Piotrowi “Liroyowi” Marcowi, które podczas kręcenia wideo na żywo na Facebooku, rozmawiając z posłami z Nowoczesnej, stwierdził, że “dla niej to droga w jedną stronę”… Czy Kukiz’15 za plecami wyborców spiskował z Nowoczesną?

Gośćmi Michała Rachonia w programie “Minęła dwudziesta” byli Rafał Ziemkiewicz oraz Mateusz Baczyński. Prowadzący pytał swoich gości o przygotowany donos na Polskę, którego to nie podpisali przedstawiciele Kukiz’15 oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. W dalszej części programu publicyści rozmawiali o apelu zarządu KOD o ustąpienie Mateusza Kijowskiego ze stanowiska lidera.

Źródło: RIRM (Radio Maryja), niezależna.pl, tvp.pl, twitter.com

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wicekanclerz Niemiec w ostrych słowach o radykalnym islamie. “Zero tolerancji”

MIAŻDŻĄCA opinia prawna prof. dra hab. R. Kmiecika ws. okupowania mównicy!