Pogrzeb ppłk. “Łupaszki” będzie miał charakter państwowy!

0
3103

Zgodnie z porozumieniem, zawartym pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej, a Panią Haliną Morawską, uroczystości pogrzebowe śp. ppłk. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” odbędą się w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r., w Warszawie.

W celu zapewnienia godnego pochówku i należytego uczczenia pamięci polskiego bohatera, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapewnił państwowy charakter pogrzebu oraz pokrycie wydatków związanych z wybudowaniem nagrobka. Organizacja uroczystości pogrzebowych odbędzie się na podstawie Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej – z uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa w związku z udziałem w uroczystościach przedstawicieli władz państwowych.

Msza żałobna pod przewodnictwem Biskupa Polowego Józefa Guzdka rozpocznie się o godzinie 15.00 w kościele pw. św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14. Około godziny 16.00 kondukt poprzedzi pododdział konny w barwach 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich, po czym nastąpi przemarsz uczestników na Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

Prosimy o uformowanie konduktu pogrzebowego w następującym porządku: symbole religijne, Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego, Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, poczty sztandarowe, piesze grupy rekonstrukcyjne, żołnierze z poduszkami z odznaczeniami, duchowni, laweta z trumną w asyście posterunku honorowego i spieszonego ułana z koniem, najbliższa rodzina, VIP, pozostali uczestnicy uroczystości.

Śp. ppłk Zygmunt Szendzielarz spocznie w grobie na Powązkach Wojskowych, obok zmarłej w 2012 r. córki, Barbary Szendzielarz.

Rzecznik prasowy MON
Bartłomiej Misiewicz

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here