Polacy prawie NAJBARDZIEJ ROZBROJONYM narodem w Europie! - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Polacy prawie NAJBARDZIEJ ROZBROJONYM narodem w Europie!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Trzecie miejsce od końca w liczbie sztuk broni przypadającej na 100 mieszkańców? To nie żart – to rzeczywistość! Polska pozostaje daleko w tyle nawet za europejskimi „średniakami”.

Portal one-europe.info opublikował dane dotyczące liczby sztuk broni, która przypada na 100 mieszkańców poszczególnych krajów w Europie. Na „podium” znalazły się Szwajcaria z wynikiem średnio 45,7 sztuk broni na sto osób, Finlandia (45,3) i Serbia (37,8).

Polska z wynikiem 1,3 znalazła się w ostatniej trójce zestawienia wyprzedzając jedynie Litwę (0,7) i Rumunię (0,7). Wynik ten może budzić niepokój, zwłaszcza że większą ilość sztuk broni na 100 mieszkańców zanotowano u niemal wszystkich naszych sąsiadów (Niemcy – 30,3, Ukraina – 6,6).

Warto też podkreślić, że w Holandii – bezpośrednio wyprzedzającej Polskę w rankingu – wynik zestawienia jest trzykrotnie większy (3,9), a i tak rezultat odnotowany w kraju tulipanów nie jest szczególnie okazały. W ponad połowie europejskich państw na 100 mieszkańców przypada bowiem ponad 10 sztuk broni.

ZOBACZ: 

Wszystko o broni czarnoprochowej bez pozwolenia w jednym poradniku (WIDEO)

Mimo bardzo licznych utrudnień prawnych, w Polsce obserwujemy niewielki, ale stały wzrost wydawania liczby zezwoleń na broń obywatelom. Powodami są m.in. akcje edukacyjne związane z obroną terytorialną oraz akcje obywatelskich organizacji pokazujące korzyści płynące z dostępu do broni.

Z myślą poprawienia tej sytuacji posłowie Kukiz’15 przedłożyli w Sejmie projekt nowej ustawy o broni i amunicji, przygotowany przez Fundację Rozwoju Strzelectwa w Polsce i stowarzyszenie Ruch Obywatelski Miłośników Broni. Zakłada on m.in. wprowadzenie tzw. poziomów dostępu. Pierwszy – ma dać prawo do posiadania broni gazowej, niektórych rodzajów pistoletów i strzelb. Drugi – do broni dostępnej cywilom. Trzeci – do noszenia broni krótkiej w ukryciu w miejscach publicznych. Prace nad nowymi przepisami trwają.

Za: pch24.pl, źródło: meritum.pl, one-europe.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,226FaniLubię
17,873ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy