w ,

Policja: zatrzymano 18-letniego kibica, który napadł na 15-latka i zabrał mu bluzę z logiem przeciwnej drużyny. Grozi mu do 12 lat więzienia!

Rudzcy policjanci zatrzymali 18-letniego kibica jednej ze śląskich drużyn, który napadł na 15-latka i zmusił go do oddania bluzy z logiem drużyny przeciwnej. Na wniosek policjantów i prokuratora, rudzki sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny tymczasowy areszt. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę, 13.12.br., po południu, w jednym z rudzkich centrów handlowych. Sprawca widząc w galerii młodzieńca ubranego w bluzę zwaśnionego klubu, postanowił mu ją odebrać. Zaciągnął 15-latka do toalety i grożąc, zmusił do oddania jej i telefonu. W tym samym czasie w centrum handlowym byli kryminalni z „dwójki”, którzy dzięki informacji uzyskanej od ochroniarzy zatrzymali 18-letniego sprawcę.

Młody mężczyzna miał przy sobie kominiarkę i elementy ubioru z logiem drużyny piłkarskiej. Gdy policjanci prowadzili zatrzymanego rudzianina, zgłosiła się do nich matka i napadnięty 15-latek. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Na wniosek śledczych z rudzkiej komendy i prokuratora, sąd zastosował wobec chuligana trzymiesięczny areszt. Za rozbój grozi mu 12 lat więzienia.

Za: policja.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Złapali prokuratora jak brał 300 tys. zł łapówki. Sąd dał wiarę jego wyjaśnieniom i go uniewinnił!

Czy ofiary komunistów doczekają się sprawiedliwości? Ziobro przeciwko „przedawnieniom” komunistycznych zbrodni i przestępstw!