Politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej napuszczają Komisję Europejską na Polskę! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

Politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej napuszczają Komisję Europejską na Polskę!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Rezolucje Komisji Europejskiej były napisane przez ludzi, którzy przyjechali z Warszawy – stwierdził eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski. Jego zdaniem Komisja Europejska nie realizowałaby obecnego scenariusza, gdyby nie miała „wsparcia opozycji totalnej, która błagała o podjęcie interwencji”. – Cytuję tutaj słowa, które padły z ust jednego z wysokich rangą europejskich komisarzy – dodał.

Jacek Saryusz-Wolski na antenie TVP opowiadał o swoim starciu z Fransem Timmermansem. Jak twierdzi, podważył wtedy argumenty komisarza i wygrał, a ten odrzekł, że „tak powiedział mu Lech Wałęsa”. Jak dodał, nie byłoby interwencji Brukseli w sprawy Polski, gdyby nie „błagania” opozycji.

– Rezolucje Komisji Europejskiej były napisane przez ludzi, którzy przyjechali z Warszawy. Komisja nie odważyłaby się tego zrobić, gdyby nie miała wsparcia opozycji totalnej, która błagała o podjęcie interwencji. Cytuję tutaj słowa, które padły z ust jednego z wysokich rangą europejskich komisarzy – powiedział.

W 11 lat wydrenowali z Polski prawie 540 mld zł! Resort finansów potwierdza szokujące dane za lata 2005-2015

Jacek Saryusz-Wolski ocenił też, że KE nie ma prawa wtrącać się w to jak wygląda ustrój sądów powszechnych w Polsce, a podejmując działania, KE przekracza prawo. – Ustrój sądów powszechnych leży w kompetencji państwa członkowskiego, a nie Komisji. Chcąc jednak się wtrącić, przyczepia się zróżnicowanego wieku emerytalnego. (…) Osiem państw ma zróżnicowany wiek emerytalny, a tylko Polskę się krytykuje. To nic innego jak falandyzacja prawa – mówił.

Polityk twierdził również, że w UE są środowiska, które żałują otwarcia na nowe państwa i chciałyby podzielić Unię na dwie prędkości. A obecnie UE ma dwóch „chłopców do bica” i są nimi Polska i Węgry.
Sumując polityk ocenił, że działania KE podejmowane przeciw Polsce choć są skazane na porażkę, to są groźne dla Polski, bo obdziera nasz kraj z szacunku i dobrego wizerunku.

Źródło: wpolityce.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,490FaniLubię
18,035ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy