w ,

Polka to czy Niemka? Europoseł PO w propagandowym filmie niemieckiej telewizji!

– O demokrację walczyliśmy od dekad, a oni chcą to wszystko zniszczyć. Jak tak dalej pójdzie, w Polsce nastanie dyktatura, ale my nie zgodzimy się na to – powiedziała w niemieckiej telewizji Róża Thun. Europosłanka Platformy Obywatelskiej jest wśród parlamentarzystów, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. demokracji w Polsce.

Film z Różą Thun wyprodukowała niemiecka stacja publiczna NDR. Reportaż „Re: Polen vor der Zerreißprobe – Eine Frau kämpft um ihr Land” (Re: Polska stoi przed próbą – kobieta walcząca o swój kraj) był emitowany na niemiecko-francuskim kanale Arte.

Materiał przedstawia Polskę jako kraj antydemokratyczny, które zmierza ku dyktaturze. 30-minutowy film oznaczono jako dokument.

Na wstępie przedstawiono Różę Thun jako kobietę walczącą o swój kraj. „Jako była rzeczniczka Solidarności była istotną współuczestniczką przełomu 1989 roku. W 2017 roku znowu musiała wyjść na ulicę, ponieważ nigdy nie straciła marzeń, a kurs rządów PiS znowu prowadzi do systemu autokratycznego” – tak rozpoczyna się materiał.

Europosłanka PO mówi, że są Polacy, którzy z własnego doświadczenia znają komunizm. Wiedzą, co to znaczy żyć w autorytarnym reżimie, ale nie mają pojęcia, jak zapobiec temu teraz.

Pytanie do Was, czy taką osobę można nazywać Polką?

———

„W życiu nie widziałem takiego paszkwilu na Polskę. Niemiecka telewizja państwowa ubolewa, że jedna z organizatorek protestu dostała grzywnę za domalowanie piersi do znaku Polski Walczącej. Nawet dzieci wiedzą, że to znak zastrzeżony Różo Thun Polacy ci nie wybaczą!” – czytamy w jednym z tweetów.

Za: TT, PORTAL TVP.INFO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Rzym: Somalijczyk ukradł strój pielęgniarki i próbował zgwałcić kobietę na oddziale położniczym!

„Koalicja PO-PSL swoimi decyzjami doprowadziłaby do takich zdarzeń jak w Paryżu”