Polska może przyjąć uchodźców. Francuzów uciekających z ojczyzny w obawie o swoje życie…

0
124870

Społeczeństwo polskie jest w większości niechętne przyjmowaniu imigrantów z krajów islamskich, zwanych niekiedy uchodźcami. Nie wiadomo jak zachowamy się w przypadku silnej migracji do naszej Ojczyzny Francuzów. W debacie publicznej nad Sekwaną pojawił się właśnie taki wątek.

Chęć wyjazdu z Francji do Izraela deklarują miejscowi Żydzi. To pokłosie antysemickich incydentów oraz ataków terrorystycznych o takim podłożu. Jak informuje euroislam.pl, nieopodal Synagogi w Strasburgu muzułmanin krzyczący „Allah akbar” zaatakował nożem Żyda.

Zagrożeni w laickiej republice są również jej obywatele narodowości francuskiej. Powodem obaw jest nieudolna polityka socjalistycznego rządu zarówno w temacie migracji jak i bezpieczeństwa.

ZOBACZ: Znak czasu: Od 2000 r. we Francji wyburzono 33 chrześcijańskie kościoły. Na ich miejsce postawiono ponad 1 tys. meczetów

Temat exodusu Francuzów do Polski podjął na swoim blogu filozof i specjalista od marketingu politycznego Jean Paul Oury. Tekst zawojował internet.

„Jeśli nie czuję się pewnie we Francji, jeśli nie widzę dobrego zarządzania kwestią bezpieczeństwa, a polityka imigracyjna z dnia na dzień staje się coraz bardziej absurdalna, z podziwem i ogromną zazdrością patrzę na Polskę. Na waszą radość, na wasz spokój, na to, że możecie spokojnie wypić w knajpce, na deptaku, poranną kawę” – napisał cytowany przez euroislam.pl Oury.

Za: pch24.pl, źródło: euroislam.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here