w

Znak czasu: Od 2000 r. we Francji wyburzono 33 chrześcijańskie kościoły. Na ich miejsce postawiono ponad 1 tys. meczetów

Społeczność muzułmańska we Francji liczy od 5 do 7 milionów ludzi. Jedno jest pewne – w najbliższych latach społeczność ta będzie się powiększać. Znakiem czasu we Francji stają się zamykane i burzone chrześcijańskie kościoły. Od 2000 r. zrównano z ziemią 33 tego typu obiekty. Na ich miejsce, niczym grzyby po deszczu, wyrastają meczety. We wspomnianym okresie wybudowano ich nieco ponad 1 tys. Czy największy laicki kraj ma szansę zostać największym muzułmańskim państwem Europy?

Wczoraj media obiegły zdjęcia z pacyfikacji wiernych zgromadzonych w kościele św. Rity w Paryżu, którzy bronili tę świątynię przed wyburzeniem. Niestety, w nadchodzących latach takich obrazków może być więcej. Od 2000 r. we Francji wyburzono 33 chrześcijańskie kościoły. W zamian, niczym grzyby po deszczu, powstają meczety. To naturalna konsekwencja tego, że chrześcijan nad Sekwaną jest coraz mniej. Ich miejsce zajmują muzułmanie, których obecnie we Francji jest od 5 do 7 milionów (w zależności czy mówimy o danych oficjalnych, czy nieoficjalnych).

https://youtu.be/q04iX6MovfA

Społeczność muzułmańska będzie niewątpliwie rosnąć. Powody są co najmniej dwa – pierwszy to fantastyczny przyrost naturalny. Dzietność muzułmańskich kobiet jest znacznie wyższa od pozostałych. Drugi powód to imigracja. Spora część przybywających do Francji imigrantów wyznaje Allaha. Jeśli zatem wyznawców islamu nad Sekwaną będzie więcej, to czemu nie miałoby powstać więcej meczetów? W tym kontekście warto przytoczyć słowa Dalil Boubakeura, rektora Wielkiego Meczetu w Paryżu, który podczas ubiegłorocznej konwencji Związku Organizacji Islamskich Francji (UOIF) zażądał podwojenia liczby meczetów we Francji: – “Mamy 2200 meczetów i musimy podwoić ich liczbę w ciągu dwóch lat” – stwierdził w trakcie oficjalnego przemówienia. Uzasadniając swoje żądanie Boubakeur zauważył, że wspomniane 2200 meczetów to zbyt mało jak na największą społeczność muzułmańską w Europie Zachodniej. Ciekawe czy Unia Europejska będzie mogła w jakiś sposób dofinansować to przedsięwzięcie?

https://www.youtube.com/watch?v=S1rHK17QseE

Za: niewygodne.info.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Znamy dokładną datę i godzinę pogrzebu “Inki” i “Zagończyka”. Cała Polska jedzie na pogrzeb!

Antypolskie środowiska niszczą naszą tożsamość, pamięć historyczną i polskich patriotów!