Polska najbardziej rozbrojonym krajem Europy. Potrzebny łatwiejszy dostęp i oswajanie z bronią! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Polska najbardziej rozbrojonym krajem Europy. Potrzebny łatwiejszy dostęp i oswajanie z bronią!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Polskie przepisy regulujące zasady dostępu do broni palnej są zbyt restrykcyjne. To sprawia, że nasze społeczeństwo jest najbardziej rozbrojonym w Europie. I chodzi tu nie tylko o posiadanie broni, ale i umiejętność jej obsługi. To trzeba zmienić. A twierdzenie, że więcej broni, to mniejsze bezpieczeństwo, jest absurdem.

W ocenie Witolda Daniłowicza, radcy prawnego z kancelarii DJBW, w Polsce dostęp do broni powinien być łatwiejszy, choć może nie aż tak swobodny jak w Stanach Zjednoczonych. Ekspert na łamach „Rzeczpospolitej” przekonuje, że złagodzenie przepisów nie sprawi, że ludzie z bronią będą biegać po ulicach i strzelać „do wszystkiego, co się rusza”.

– Ja nie widzę takiego zagrożenia. Przecież obecnie w Polsce w rękach prywatnych jest ponad 100 tys. jednostek broni. I poza wypadkami, które wszędzie mogą się zdarzyć, nie słyszy się, żeby ktoś z legalnie posiadaną bronią napadł na stację benzynową. System więc działa – ocenia.

ZOBACZ:

Rozmowa z mec. Andrzejem Turczynem: „Dostęp do broni palnej w Polsce”

Jak zauważa Daniłowicz, jeśli ktoś potrzebuje użyć broni w celach przestępczych, to i tak zdobędzie ją nielegalnie. Tymczasem prawy obywatel musi pokonać spore trudności, by legalnie pozyskać broń. – Jeżeli ktoś chce sobie kupić broń, aby postrzelać na strzelnicy, to nie może tego zrobić. Chyba, że zapisze się do klubu sportowego. Dlaczego państwo tego zabrania? – zauważa ekspert.

Co więcej, w Polsce nawet myśliwy, który już dysponuje bronią, a chce wyposażyć się w dodatkową strzelbę, musi wystąpić o kolejne pozwolenie. – Po co? – pyta Daniłowicz. Jak dodaje, kwestia szerszego dostępu do broni, to kontrola jej przechowywania oraz karania za niewłaściwe użycie. – Pamiętajmy o tym, że jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych krajów w Europie. Tu nawet nie chodzi o to, aby wszyscy trzymali broń w domu, tylko żeby umieli się nią posługiwać – podkreśla.

Jak zauważa Daniłowicz, dziś w Polsce nie ma szkolnych zajęć z przysposobienia obronnego, obowiązkowa służba wojskowa została porzucona na rzecz profesjonalnej armii i w efekcie coraz mniej ludzi potrafi posługiwać się bronią. Jak dodaje, już tylko z punktu widzenia obrony terytorialnej, tego rodzaju umiejętności i wiedza, są potrzebne.

Za: pch24.pl, źródło: „Rzeczpospolita”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,752FaniLubię
18,070ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy