zdj. Karpacki OSG
w , ,

Polska: nielegalni imigranci z Afganistanu złapani w ciężarówce!

Trzej młodzi cudzoziemcy, którzy ukryci w naczepie samochodu ciężarowego nielegalnie przekroczyli polską granicę, zostali zatrzymani 17 stycznia na terenie gminy Maków Podhalański.

Powracający z zagranicznej trasy (Serbia-Węgry-Słowacja-Polska) kierowca samochodu ciężarowego, zaniepokojony odgłosami dochodzącymi z naczepy, zawiadomił o tym fakcie Policję. Kiedy w obecności funkcjonariuszy z Komendy Policji w Makowie Podhalańskim usunięto plomby zabezpieczające i otwarto kontener, okazało się, że w przestrzeni ładunkowej, wypełnionej rudą cynku, ukryło się trzech młodych chłopców obcego pochodzenia. Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów. Ponieważ byli bardzo zziębnięci, wezwano karetkę, która przewiozła ich do szpitala w Suchej Beskidzkiej. Po sprawdzeniu przez lekarzy, że zdrowie obcokrajowców nie jest zagrożone, zostali przekazani funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem.

ZOBACZ: PILNE! Tunezyjczyk, który zabił Polaka w Ełku przebywał w Polsce NIELEGALNIE! [WIDEO]

Od rana prowadzone były czynności przy udziale tłumacza, mające na celu ustalenie dokładnych danych zatrzymanych oraz szczegółów zdarzenia. Młodzi cudzoziemcy podali się za obywateli Afganistanu w wieku 10, 15 i 17 lat. Twierdzą, że celem ich podróży była Belgia i Niemcy.

wnętrze naczepy, w której podróżowali cudzoziemcy, zdj. Karpacki OSG

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

CHCECIE ICH POWROTU?

Kim są „eksperci” Platformy Obywatelskiej? Poseł PiS nie wytrzymał ze śmiechu! [WIDEO]