w , ,

Polska siła na arenie międzynarodowej!

Opozycjoniści od kilku dni trąbią o tym jak słaba jest na arenie międzynarodowej Polska. Jak małą rolę odgrywają polskie władze. I jak mało znaczy nasz głos w Europie. Melodię tą bardzo często niestety podchwytują ludzie, żyjący w bańce informacyjnej, wytworzonej przez obce media.

Ponownie jednak polski rząd, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele uciera nosa dla wybrzydzającej opozycji, która nie widzi żadnych szans i szuka jedynie problemów, bardzo często zupełnie nieistotnych, wręcz irracjonalnych.

W środę, po godzinie 12 rozpoczęła się wideokonferencja szefów państw Unii Europejskiej w sprawie kryzysu na Białorusi. Od czasu wyborów, sytuacja zdaje się tam ciągle zaogniać, co w dłuższej perspektywie może byc niebezpieczne nie tylko dla Białorusi i Białorusinów, ale również całej Unii Europejskiej, szczególnie, jeśli w działania tamtejsze włączy się Rosja.

W czasie środowego spotkania, szef polskiego rządu opowiedział się za sankcjami wobec osób związanych z tłumieniem protestów na Białorusi. Jest to jasna informacja dla społeczności międzynarodowej, że sankcje te nie mogą bezpośrednio uderzać w Białorusinów.

Polski premier wnioskował także o to, by Wspólnota Europejska szerzej wspierała niezależne media na Białorusi oraz działalność tamtejszych organizacji pozarządowych.

Jak informuje Dorota Bawołek – korespondentka Polsat News w Brukseli, szefowie państw dziękowali Polsce, za zainicjowanie dyskusji w sprawie Białorusi. Dziękowali min. kanclerz Niemiec Angela Merkel, premierzy Hiszpanii, Irlandii, czy Grecji.

Szanowna opozycjo, proszę wreszcie przestać szukać dziury w całym i przynajmniej w obliczu takich kwestii jak Białoruś wykazać odrobinę zrozumienia dla działań polskiego rządu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Sukces polskich farmaceutów!

Nowe lewicowe autorytety katolicyzmu!