twitter.com
w ,

Półtora miliona Peruwiańczyków demonstrowało przeciwko rządowym planom wprowadzenia pojęć z ideologii gender do edukacji dzieci!

Ponad półtora miliona Peruwiańczyków demonstrowało w sobotę 4 marca przeciwko rządowym planom wprowadzenia pojęć z ideologii gender do edukacji dzieci, począwszy od najmłodszego wieku. O wycofanie odnośnego projektu ministerstwa oświaty apelowali już w styczniu biskupi.

Obecne manifestacje, które odbyły się w stołecznej Limie i wielu innych miastach, zorganizowano w ramach kampanii pod hasłem #ConMisHijosNoTeMetas – „Nie wtrącaj się do moich dzieci”. Jej inicjatorzy i uczestnicy domagają się, aby prezydent Pedro Pablo Kuczynski oficjalnie ogłosił, że ideologia gender nie będzie wprowadzana.

Pośród protestujących było też kilku peruwiańskich parlamentarzystów oraz deputowana kolumbijska Ángela Hernández. W ubiegłym roku organizowała ona w swoim kraju demonstracje przeciwko indoktrynowaniu dzieci ideologią gender. Masowe protesty zmusiły wówczas kolumbijską minister edukacji do ustąpienia.

Na manifestacji w stolicy Peru wystąpił ksiądz Luis Gaspar, kierujący tamtejszą archidiecezjalną Komisją ds. Rodziny i Życia. Podkreślił on, że prawo rodziców do wychowania własnych dzieci nie może podlegać żadnym negocjacjom. Zaprosił też uczestników demonstracji do udziału w Marszu na rzecz Życia, która obędzie się w Limie 25 marca. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest przez Kościół w szeregu krajów, w tym także w Polsce, jako Dzień Świętości Życia.

Wielu peruwiańskich manifestantów protestujących przeciwko ideologii gender ostro krytykowało media. Zwracali uwagę, że zazwyczaj zupełnie ignorują one albo przynajmniej minimalizują masowe demonstracje w obronie życia i rodziny.

Za: pch24.pl, źródło: KAI/RV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Przypominam: „9 marca 1943 r. Hitler wprowadza aborcję na terenach Polski”

Czy wolno zadać pytanie TW Bolkowi? Nie. KODowcy Cię zakrzyczą i wyprowadzą z sali, tak wygląda ICH DEMOKRACJA.