Ponad 30 osób zasiądzie na ławie oskarżonych za wyłudzenie dziesiątek milionów złotych ze SKOK w Wołominie! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Ponad 30 osób zasiądzie na ławie oskarżonych za wyłudzenie dziesiątek milionów złotych ze SKOK w Wołominie!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim 12 grudnia 2017 roku skierowała akt oskarżenia przeciwko 32 osobom w sprawie dotyczącej SKOK w Wołominie. Został on skierowany do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie.

Udzielono pożyczek i kredytów na kwotę prawie 150 milionów złotych

Dwie osoby – Piotr S. i Stanisław B. zostały oskarżone o udział w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 258 par. 1 kodeksu karnego). Miała ona na celu uzyskiwanie kredytów i pożyczek na podstawione osoby ze SKOK w Wołominie. Wsparcie finansowe było przyznawane w oparciu o poświadczające nieprawdę dokumenty.

Piotr S. został także oskarżony o działanie na szkodę SKOK w Wołominie i przywłaszczenie na szkodę tej instytucji mienia znacznej wartości w wysokości ponad 72 mln 300 tysięcy złotych. Pieniądze te pochodziły z udzielonych innym osobom co najmniej 59 pożyczek i kredytów. Opiewały one na łączną kwotę 146 milionów 190 tysięcy złotych.

Swoje działania oskarżony Piotr S. podejmował w ramach zorganizowanej grupy przestępczej i stanowiły one dla niego stałe źródło dochodu. Prokurator zarzucił mu popełnienie przestępstwa z art. 21 par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 296 par. 1, 2 i 3 kodeksu karnego i art. 284 par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 294 par. 1 kodeksu karnego i art. 65 par. 1 kodeksu karnego.

Przedkładano nierzetelne i poświadczające nieprawdę dokumenty

Pozostałe osoby zostały oskarżone o doprowadzenie SKOK w Wołominie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości. Dochodziło do tego poprzez przedkładanie, przy ubieganiu się o udzielenie pożyczek i kredytów, nierzetelnych oraz poswiadczających nieprawdę dokumentów.

W przypadku oskarżonego Stanisława B., który z popełniania przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu, wartość wyłudzonego mienia wyniosła ponad 72 miliony złotych. W przypadku pozostałych oskarżonych wartość wyłudzonego mienia wyniosła od 300 tysięcy złotych do 4 milionów 250 tysięcy złotych.

Prokurator zarzucił im popełnienie przestępstw z art. 286 par. 1 kodeksu karnego i art. 297 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 294 par. 1 kodeksu karnego.

Wielomilionowy majątek sprawców został zabezpieczony

W sprawie na mieniu oskarżonych dokonano zabezpieczeń majątkowych na łączną kwotę 16 milionów 534 tysiące złotych.

Wobec oskarżonego Piotra S. przez cały okres prowadzonego postępowania przygotowawczego, tj. od 16 listopada 2015 roku do chwili skierowania aktu oskarżenia, stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,242FaniLubię
17,853ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy