Poseł chce powołania komisji śledczej wyjaśniającej okoliczności śmierci bł. ks. Popiełuszki - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Poseł chce powołania komisji śledczej wyjaśniającej okoliczności śmierci bł. ks. Popiełuszki

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Poseł Tomasz Rzymkowski z ugrupowania Kukiz 15 powiedział, że złoży w sejmie projekt ustawy powołującej komisję śledczą ds. wyjaśnienia okoliczności śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podkreśla, że męczennik zamordowany przez komunistyczne służby jest niezwykle ważną postacią w historii Polski. Dodaje, że to właśnie na śmierci ks. Popiełuszki wykluła się III RP.

ZOBACZ: Popiełuszce odcięli język. Umierał w męczarniach. W III RP jego kaci otrzymywali po 4 tys. zł emerytury

W rozmowie z portalem wpolityce.pl poseł Tomasz Rzymkowski przyznał, że zamierza złożyć projekt ustawy powołującej komisję śledczą, której zadaniem byłoby wyjaśnienie okoliczności śmierci kapelana Solidarności. Poseł Kukiz 15 tłumaczy, że w związku z dotychczasową bezsilnością państwa, koncepcja powołania niezależnego organu dążącego do wyjaśnienia tej sprawy byłaby słuszna. Rzymkowski podkreśla, że to właśnie na kanwie śmierci ks. Jerzego Popiełuszki zbudowano III RP.

„Prokuratura nie jest w stanie wyjaśnić sprawy od 1984 r., po 1989 r. miała więcej możliwości, żeby dojść do prawdy, ale tak się niestety nie stało. Trzeba w końcu odsłonić okoliczności zbrodni i wskazać jej prawdziwych sprawców. To świadczy o tym, jak ważna i wielopiętrowa jest ta sprawa” – mówi w rozmowie z portalem wpolityce.pl poseł Tomasz Rzymkowski.

Parlamentarzysta Kukiz 15 mówi również, że powszechną stała się wiedza o tym, że „oficjalni zabójcy” ks. Jerzego Popiełuszki w rzeczywistości nie dopuścili się tej zbrodni. Podkreśla przy tym, że prawdopodobnie większość osób biorących udział w sprawie zabójstwa kapelana Solidarności nie żyje. Dodaje jednak, że niezwykle ważne jest wyjaśnienie tej sprawy i przedstawienie opinii publicznej nazwisk osób odpowiedzialnych za zabicie zasłużonego dla Polski i Kościoła księdza.

Źródło: wpolityce.pl, pch24.pl

Sprzedajni działacze Solidarności odpowiedzialni za niewyjaśnienie kulis morderstwa ks. Popiełuszki?

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy