w ,

Posłom większe pensje do wypłaty, a Polakom wyższy ZUS do zapłaty. Obowiązkowe składki znowu pójdą do góry – tym razem sięgną blisko 1200 zł!

Kiedy posłowie ciągle kombinują, jak by tu sobie zwiększyć wynagrodzenia, do rządu trafił projekt budżetu na 2017 rok, który zakłada, że prognozowane przeciętne wynagrodzenie wzrośnie o blisko 5 proc. do poziomu 4252 zł. Niby powód do zadowolenia. Wszak rząd zakłada, że pensje będą rosnąć. Ale tylko z pozoru. Gdy zaczniemy drążyć, to okazuje się, że wspomniane szacunki determinują wysokość naliczanych składek ZUS. Im ta prognoza (na papierze) jest wyższa, tym przyjdzie nam zapłacić (realnie) wyższe składki…

Przypomnijmy – w maju br. nasi parlamentarzyści podnieśli sobie ryczałt, jaki otrzymują na prowadzenie swoich biur poselskich o 1.050 zł (do kwoty 13.200 zł). W lipcu grupa posłów PiS próbowała przeforsować ustawę o podwyżkach pensji (próba nieudana), a w tym miesiącu do Kancelarii Sejmu wpłynął kolejny projekt przewidujący podniesienie ryczałtu na prowadzenie biur poselskich. Tym razem o 500 zł (projekt jeszcze nie rozpatrzony). Jednym słowem – posłowie kombinują jak mogą, aby zwiększyć sobie wynagrodzenia, na które składają się wszyscy podatnicy.

W ślad za próbami podwyższenia swoich uposażeń rządzący politycy podnoszą również… nasze składki na ZUS. I to w dość zawoalowany sposób. Otóż w projekcie budżetu na przyszły rok pojawia się następująca wartość: “prognozowane przeciętne wynagrodzenie”. Zgodnie z przedstawionym kilka dni temu przez ministerstwo finansów projektem wspomniane prognozowane przeciętne wynagrodzenie w przyszłym roku ma wzrosnąć o blisko 5 proc. do poziomu 4252 zł. Niby powód do zadowolenia. Wszak rząd zakłada, że pensje będą rosnąć. Ale tylko z pozoru. Gdy zaczniemy drążyć, to okazuje się, że wspomniane szacunki determinują wysokość naliczanych składek ZUS. Podstawa wymiaru składek kalkulowana jest bowiem jako 60 proc. tego przewidywanego wynagrodzenia. Im zatem ta prognoza (na papierze) jest wyższa, tym przyjdzie nam zapłacić (realnie) wyższe składki.

Zdaniem portalu ZUS.pox.pl dzięki zabiegowi opisanemu powyżej łączna wartość składek ZUS w 2017 roku wzrośnie do poziomu ok. 1173 zł miesięcznie. Za: niewygodne.info.pl

https://www.youtube.com/watch?v=JT4C_3gwtmY

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ukraina: Anty-cygańskie zamieszki po zabójstwie 8-letniej dziewczynki [WIDEO]

Muzułmanie spalili żywcem 8 osób. Powodem było rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi