w ,

Postkomunistyczny ZNP znieważył polską flagę?!

Nie milkną echa sobotniej manifestacji Związku Nauczycielstwa Polskiego pod gmachem Sejmu. Przeciw reformie systemu oświaty protestowało ok. 50 tys. osób. O jaką edukację walczyli? Trudno ocenić. Bo najwyraźniej nikomu nie przeszkadzało, że na usypanej z kredy i tektury kupie śmieci jak odpad porzucono biało-czerwoną flagę.

Sprawę tak niegodnego potraktowania polskiej flagi może i można by było potraktować jako akcję dywersyjną prorządowych sił, gdyby nie fakt, że zdjęciem dokumentującym „dokonania” 50-tysięcznego tłumu zwolenników ZNP pochwalił się w mediach społecznościowych sam związek.

Fotografia przedstawia kupę śmieci – czyli wysypanych podczas demonstracji przez Sejmem kred zmieszanych z kartonowymi opakowaniami – a na jej wierzchu biało-czerwona flaga, najwyraźniej już niepotrzebna, więc porzucona przez demonstrujących jak odpad po „udanej akcji”. Całość ZNP zaopatrzył komentarzem „50 tysięcy na manifestacji! Dziękujemy!”

Czego tak manifestujący nauczyciele i miłośnicy ZNP chcą uczyć młode pokolenia?

W niedzielę ZNP wydało oświadczenie, w którym zapewniło, że na usypanym kopcu nie znalazła się flaga, ale baner jaki protestujący mieli ze sobą podczas manifestacji. Ten zaś z uwagi na kolorystykę został uznany przez dziennikarzy za flagę narodową.

Przypomnijmy:

Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Antoni Macierewicz do organizacji proobronnych: waszą jedyną partią jest Polska!

uMateckiego #1 Stanisław Michalkiewicz o roku rządów PiS, Trumpie, Ukraińcach i rozliczeniu PO/PSL