w ,

Pouczają Polaków. Sami mają na sumieniu samobójstwa pracowników, mobbing, molestowanie seksualne.

W maju 2018 r. samobójstwo popełnił 65-letni Gaetan Mootoo z francuskiego oddziału Amnesty International, pracownik z 30-letnim stażem, który wskazał w liście pożegnalnym, że przyczyną jest stres i presja w pracy, a sześć tygodni później 28-letnia brytyjska stażystka Rosalind McGregor z oddziału w Genewie.

W ramach dochodzenia przeprowadzonego w 2019 roku przepytano ok. 475 pracowników Amnesty International, a powstały w wyniku tych rozmów raport wskazuje na liczne przypadki mobbingu, poniżania pracowników, molestowania, także seksualnego, dyskryminacji z powodu płci, rasy czy orientacji seksualnej. Szeregowi pracownicy zarzucali także kierownictwu niekompetencję, oderwanie od realiów i bezduszność.

– W wielu rozmowach słowo „toksyczny” zostało użyte do opisania kultury pracy w Amnesty już od lat 90. Podobnie jak zwroty „antagonistyczny”, „brak zaufania” i „zastraszanie” – napisano w raporcie.

Nie są to pierwsze kontrowersje, związane z AI, Od kilku lat w różnych krajach świata mnożą się oskarżenia o sprzeniewierzanie funduszy a nawet niejasne lub wręcz nielegalne źródła finansowania jej działalności, jak np. w Irlandii, gdzie miejscowe władze miały zastrzeżenia do udziału AI w referendum w sprawie zniesienia zakazu aborcji.

„Aborcja prawem człowieka” – to szokujące hasło pojawiło się na Twitterze amerykańskiego oddziału Amnesty International .

Organizacja, która kiedyś kojarzyła się z walką o prawa człowieka, od dłuższego czasu zdaje się być aktywnym uczestnikiem toczącej się wojny ideologicznej. Wczorajsze wpisy tej organizacji na Twitterze dotyczące aborcji odnosiły się do debaty prezydenckiej Partii Demokratycznej.

Warto dodać, że organizacja o głównie zagranicznym finansowaniu bardzo mocno angażuje w Polsce w sprawy polityczne, w wewnętrzne sprawy Polski.

 

Za: dorzeczy.pl, niezalezna.pl, polsatnews.pl,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Hiena roku! Ten dziennikarz Gazety Wyborczej posunął się za daleko!

Agora z najgorszym wynikiem od lat! Tracą prawie 20% w ciągu dnia. Czekamy na ich upadek!