w ,

Prawdziwe oblicze Marcina Lutra. Raport PCh24.pl o reformacji! Poświęć trochę czasu i przeczytaj!

500-lecie rozłamu w Kościele  zapoczątkowanego wystąpieniem Marcina Lutra, nie jest powodem do świętowania. Poniżej prezentujemy najciekawsze teksty oraz materiały video, jakie ukazały się na łamach portalu PCh24.pl. Odkrywają one prawdę o reformacji oraz jej ojcu.

Nie reformacja, lecz deformacja

Luter był rewolucjonistą i pierwszym twórcą ideologii. Trzeba więc mówić o nim nie tylko jako o teologu-heretyku, ale i o polityku, który doprowadził Kościół na skraj katastrofy. Ci, którzy chcą go dziś rehabilitować, są jego duchowymi dziećmi – mówi profesor John Rao z nowojorskiego Uniwersytetu Świętego Jana, w rozmowie z Krystianem Kratiukiem.

https://www.pch24.pl/nie-reformacja–lecz-deformacja,55706,i.html

Prawda o ojcu reformacji

Ojciec reformacji wiele uwagi poświęcił zwalczaniu filozofii przyjętej przez Kościół. W miejsce chrześcijańskiego rozumienia natury człowieka, wprowadza przekonanie o zdeprawowanej ludzkiej naturze i zastępowania „upadłej” natury przez naturę Chrystusa.  Luter pisał, iż „Bóg nie może być Bogiem, on musi stać się najpierw diabłem”, prezentując zupełnie panteistyczne rozumienie bóstwa – przypominał w 2012 roku ksiądz profesor Tadeusz Guz.

http://www.pch24.pl/prawda-o-ojcu-reformacji,7095,tv.html

Abp Jędraszewski: reformacja zapoczątkowała proces prowadzący do degrengolady człowieka

W krakowskim kościele Świętej Anny odbyło się kolejne spotkanie otwarte księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z wiernymi. Tym razem tematem rozmowy była reformacja i ekumenizm. Nie zabrakło trudnych pytań od krakowian, między innymi o świętowanie przez papieża pięćsetnej rocznicy buntu Lutra, ale także bardzo odważnych tez stawianych przez metropolitę.

https://www.pch24.pl/abp-jedraszewski–reformacja-zapoczatkowala-proces-prowadzacy-do-degrengolady-czlowieka,55514,i.html

Profesor Grzegorz Kucharczyk: Reformacja protestancka – odnowa czy destrukcja?

Wykład profesora Grzegorza Kucharczyka „Reformacja protestancka – odnowa czy destrukcja?” wygłoszony w Warszawie 29 czerwca 2017 r.

http://www.pch24.pl/tv,profesor-grzegorz-kucharczyk–reformacja-protestancka—odnowa-czy-destrukcja-,52993

Czas decyzji: Fatima albo Luter

Trudno sobie wyobrazić wydarzenia leżące na bardziej skrajnych biegunach niż Objawienie Fatimskie i tzw. reformacja zapoczątkowana przez Lutra. Jedno stanowi wezwanie do pokornej modlitwy i kontemplowania oblicza Maryi, nieustannie wskazującej na swego Syna, drugie zaś może stanowić wyraźną przestrogę przed uleganiem prowadzącemu nieodwołalnie do zguby grzechowi pychy.

http://www.pch24.pl/czas-decyzji–fatima-albo-luter,55312,i.html#ixzz4x4Ak98K9

„Drugi Mojżesz, pierwszy fuhrer” – czyli co wiemy o Marcinie Lutrze?

Pięćset lat temu zaczęła się reformacja. Mówi się o niej różne rzeczy, podobnie jak o jej twórcy – Marcinie Lutrze. Które z pism dla katolików odważyło się, by napisać prawdę o augustianinie z Wittenbergi?

http://www.pch24.pl/drugi-mojzesz–pierwszy-fuhrer—czyli-co-wiemy-o-marcinie-lutrze-,48652,tv.html

Marcin Luter. Buntownik czy Sługa Boży?

Mam wrażenie, że papież rozmawia jedynie z najgorszą częścią radykałów, liberałów i antychrześcijan po stronie protestanckiej! Jak bowiem nazwać sytuację, gdy Ojciec Święty staje ramię w ramię z panią Jackelen – biskupką w szwedzkim Lund i daje do zrozumienia, że jest ona jego partnerką w nauczaniu Chrystusa? – mówi Paweł Lisicki, autor książki Luter. Ciemna strona rewolucji, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

http://www.pch24.pl/marcin-luter–buntownik-czy-sluga-bozy-,54897,i.html#ixzz4x4BBsWmL

A może rok Hozjusza?

Gdy po raz kolejny usłyszymy, że rok 2017 jest „rokiem pamiątki reformacji” albo „rokiem Marcina Lutra”, pamiętajmy, że jako katolicy mamy własnych bohaterów. I to, w pewien sposób, związanych z Marcinem Lutrem. Może więc katolicką odpowiedzią na „rok reformacji” mógłby być, szczególnie w Polsce, rok wielkiego kontrreformatora, kardynała Hozjusza?

http://www.pch24.pl/a-moze-rok-hozjusza-,48401,i.html#ixzz4x4BLLb2g

Czy Luter naprawdę przetłumaczył Biblię na niemiecki? „Nieścisłość, by potwierdzić heretycką naukę”

Niektórzy traktują Marcina Lutra nie tylko jako religijnego rewolucjonistę, ale także ojca współczesnego języka niemieckiego. Czy mają rację? Sprawie „legendy” Lutra jako tłumacza przyjrzał się Timothy Lang z portalu ChurchMilitant.com. Z tekstu wynika porażająca prawda – twórca protestantyzmu celowo umieszczał w „swojej” Biblii nieścisłości, by udowadniać heretycką i nieznaną przez 1500 lat chrześcijaństwa naukę o zbawieniu.

http://www.pch24.pl/czy-luter-naprawde-przetlumaczyl-biblie-na-niemiecki–niescislosc–by-potwierdzic-heretycka-nauke,53389,i.html#ixzz4x4BV3lTJ

Marcin Luter. Prawdziwe oblicze deformatora

Rewolucjonista, za sprawą którego zachodnie chrześcijaństwo otrzymało potężny cios, doczekał się wielu opracowań. Marcinowi Lutrowi poświęcano artykuły i sążniste monografie. Czy jednak my, katolicy w Polsce, wiemy jak szkodliwe były tezy niemieckiego heretyka? Prawdę o twórcy protestantyzmu przybliża swoją książką pt. Kryzys i destrukcja. Szkice o protestanckiej reformacji profesor Grzegorz Kucharczyk. Publikujemy szerokie fragmenty I rozdziału pt. Doktor Marcin Luter odkrywa „prawdziwą Ewangelię”.

http://www.pch24.pl/marcin-luter–prawdziwe-oblicze-deformatora,53397,i.html#ixzz4x4BggtX8

9 największych błędów Lutra

Niechęć do dekalogu, odrzucenie roli Bożej Łaski, przekonanie o nieodwracalnym zepsuciu człowieka – to tylko niektóre spośród tez Marcina Lutra, którym od pięciuset lat hołdują protestanckie wspólnoty. W roku pięćsetlecia reformacji warto poznać najważniejsze błędy heretyka z Wittenbergi.

http://www.pch24.pl/9-najwiekszych-bledow-lutra,52613,i.html#ixzz4x4BouruV

„Dobry uczynek jest grzechem powszednim”, czyli Marcin Luter w akcji

496 lat temu, dokładnie w ósmym roku swojego pontyfikatu, papież Leon X wydał bullę Decet Romanum Pontificem – Potępienie nauk i ekskomunika na Marcina Lutra i jego zwolenników. Była ona odpowiedzią na publiczne spalenie przez Lutra bulli Exsurge Domine, którego niemiecki mnich dokonał 10 grudnia 1520 roku.

http://www.pch24.pl/dobry-uczynek-jest-grzechem-powszednim–czyli-marcin-luter-w-akcji,48480,i.html#ixzz4x4Bwmyh7

Luter to ojciec wszystkich rewolucji

Marcin Luter stworzył założenia absolutyzmu władzy i dał początek nowożytnym ruchom nacjonalistycznym. Tylko ten, kto nie zna teoretycznych założeń reformacji lub jest od niej „zależny”, może pomyśleć o „rehabilitacji” Lutra na płaszczyźnie religijnej – mówi włoski filozof, profesor Danilo Castellano.

http://www.pch24.pl/luter-to-ojciec-wszystkich-rewolucji,47951,i.html#ixzz4x4CEd8nd

12 rzeczy, które musisz wiedzieć o reformacji i Lutrze

Powstanie w XVI wieku w Europie Zachodniej rozmaitych odłamów od wiary katolickiej, wbrew obiegowej opinii, nie było wyłącznie zmianą charakteru religijnego. Rewolucji towarzyszyły przemiany motywowane zarówno ekonomicznie, jak i politycznie. Wszędzie gdzie tryumfował protestantyzm, schemat był zawsze taki sam: nowe prądy zyskiwały poklask, gdyż obiecywały rządnym łatwego wzbogacenia się monarchom, szlachcie i mieszczanom rozszabrowanie kościelnego majątku. Władcy dodatkowo „uwalniali” się spod wpływów Rzymu tak, że w swoich państwach nie musieli już obawiać się tego czynnika zagrażającemu ich wszechwładzy. W ten sposób w nowożytnej Europie zaczął kwitnąć swoisty totalitaryzm z protestantyzmem jako… religią państwową.

http://www.pch24.pl/12-rzeczy–ktore-musisz-wiedziec-o-reformacji-i-lutrze,47924,i.html#ixzz4x4CMGMAU

Read more: http://www.pch24.pl/prawdziwe-oblicze-marcina-lutra–raport-pch24-pl-o-reformacji,55774,i.html#ixzz4xmWAFg32

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

1,5 roku w zawieszeniu za wyłudzanie 341 mln zł! Tak, proszę Państwa, to Sąd Apelacyjny w Warszawie

Paweł Kukiz żąda wglądu do aneksu o WSI: uważam, że powinien być ujawniony