“Koronawirus to realne i globalne zagrożenie. Wolimy zapobiegać niż leczyć. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Działamy w oparciu o zalecenia epidemiologów i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed szkodą” – poinformował premier Mateusz Morawiecki. W Polsce wirusem SARS-CoV-2 zakażonych jest 18 osób.

  Zdecydowaliśmy się na ten krok, który teraz wprowadzają Francja i Niemcy, które przyznają, że podjęły go za późno – mówił premier. Jak dodał, My chcemy wprowadzić go na czas.

 

Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd wprowadza środki ostrożności, które mają na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa i ograniczać jego skutki społeczne. Koronawirus to realne i globalne zagrożenie. WHO proponuje podjęcie radykalnych działań, ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa. W poczuciu odpowiedzialności wolimy zapobiegać niż leczyć – podsumował.

 

Następnie premier udał się na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Wzięli w niej udział przedstawiciele rządu i opozycji parlamentarnej.

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here