Premier Szydło ostro odpowiedziała francuskiej wydmuszce banksterów! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Premier Szydło ostro odpowiedziała francuskiej wydmuszce banksterów!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Emmanuel Macron, prezydent jak malowany, ponownie skrytykował nasz kraj. Szybko doczekał się jednak odpowiedzi ze strony premier Beaty Szydło oraz ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

Niedawno media informowały o kwotach jakie łożą francuscy podatnicy na makijaż Emmanuela Macrona. W ciągu trzech miesięcy pełnienia funkcji prezydenta Francji przez lewicowego liberała wydatki na ten cel wyniosły 26 tys. euro – informowała Cynthia Kroet z POLITICO.

Malowanemu prezydentowi nie brakuje zarówno makijażu jak i tupetu. Chociaż sam w swoim kraju promuje prawo umożliwiające cenzurowanie ludzi ze względu na poglądy, to Polsce i polskim władzom zarzuca wszelkie możliwe antywolnościowe zapędy.

Goszcząc w Rumunii prezydent Francji stwierdził, że Europa opiera się na „wartościach”, związku z demokracją oraz swobodami. Jego zdaniem Polska jest z tymi zasadami obecnie skonfliktowana.

ZOBACZ WIĘCEJ: Max Kolonko “masakruje” Macrona: “To 100% populista i mason!”

„To pan Macron i pani Merkel zdradzili interesy oraz wartości europejskie, nie Polska” [WIDEO]

Napompowany przez media niczym ponton Emmanuel Macron „zagroził”, że Polska nie będzie definiować „Europy” jutra. Jeśli wziąć pod uwagę groźne prognozy dotyczące postępującej islamizacji Europy Zachodniej, w tym Francji, to faktycznie Rzeczpospolita może być na bakier ze wspieranymi przez lewicę trendami i nie nadąża za wzorowym modelem upadku.

Na słowa prezydenta Francji zdążyli odpowiedzieć już polscy politycy. Zdaniem Witolda Waszczykowskiego Macron nieuważnie śledzi doniesienia z Polski i nie wie co dzieje się w naszej części kontynentu, gdyż obecnie Polska jest gospodarzem ważnego spotkania szefa NATO oraz ministrów spraw zagranicznych Turcji i Rumunii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sukces Macrona sukcesem islamu. „To oczywisty znak dla francuskich muzułmanów”

– Doradzam Panu prezydentowi, aby zajął się sprawami swojego kraju, być może wtedy uda mu się osiągnąć takie same wyniki gospodarcze i taki sam poziom bezpieczeństwa swoich obywateli, jaki gwarantuje Polska – powiedziała z kolei portalowi wPolityce.pl premier Beata Szydło. Szefowa rządu dodała, że o przyszłości UE nie decyduje Macron, tylko przedstawiciele wszystkich krajów członkowskich. Polityk PiS zwróciła również uwagę, że arogancja prezydenta Francji może wynikać z braku politycznego doświadczenia.

Ponadto Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało w trybie pilnym chargé d’affaires Francji Sylvaina Guiaugué. Słowa prezydenta Francji uznano za aroganckie. W wydanym komunikacie MSZ zaznaczyło, że Polska, podobnie jak Francja, jest równoprawnym członkiem UE i ma takie same prawa jak inne państwa członkowskie, z których będzie korzystała dla dobra kraju i swoich obywateli. Wiceminister Marek Magierowski wyraził też oczekiwanie, że Francja odrzuci język podziałów i rozbijania jedności UE, wyrażając gotowość do współpracy służącej interesom wszystkich państw członkowskich.

Za: pch24.pl, źródło: tvn24.pl / wpolityce.pl / onet.pl

„Macron obiecuje dawać po 500 euro plus na imigrantów. Kompletny idiotyzm”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,893ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy