Prezydent o fali terroryzmu: czas skończyć z poprawnością polityczną! - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Prezydent o fali terroryzmu: czas skończyć z poprawnością polityczną!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Nie mam wątpliwości, że narastająca fala terroryzmu wiąże się z migracją – powiedział w piątek na Malcie prezydent Andrzej Duda. Według niego, UE nie rozwiąże problemu migracji, jeżeli będzie się posługiwała poprawnością polityczną czy “swoistą naiwnością”.

Prezydent Duda bierze udział w stolicy Malty, Valletcie, w spotkaniu państw Grupy Arraiolos. W piątek głównym tematem obrad jest bezpieczeństwo w kontekście kryzysu migracyjnego.

ZOBACZ: Polityczna poprawność po francusku: islamista chciał odciąć rolnikowi głowę, ale dla francuskich służb to nie terroryzm.

“Jeżeli UE będzie posługiwała się w swoich relacjach wewnętrznych i zewnętrznych daleko idącą poprawnością polityczną, którą ja raczej nazywałby swoistą naiwnością, to my nie załatwimy tego problemu. Potrzebna jest współpraca, solidarność, ale to wszystko potrzebne jest po to, by zrealizować działania, które będą działaniami zdecydowanymi” – powiedział prezydent.

Jak zaznaczył, Unii od początku brakuje zdecydowania. Duda podkreślił, że “nie ma wątpliwości, iż narastająca fala terroryzmu wiąże się z migracją”. “Zresztą są na to dowody, więc chyba nikt w Europie nie ma co do tego wątpliwości” – mówił.

Zaznaczył, że należy skupić się na odróżnieniu migrantów ekonomicznych od uchodźców. “Trzeba prowadzić twardą politykę identyfikacji tych ludzi i w tym zakresie możemy współpracować” – powiedział prezydent. Zadeklarował, że Polska jest gotowa wesprzeć te działania, wysyłając np. funkcjonariuszy do pilnowania zewnętrznych granic UE. Prezydent zaznaczył ponadto, że nielegalni migranci powinni być skutecznie odsyłani do swoich krajów.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Patryk Jaki: Należy całkowicie odrzucić poprawność polityczną! – Zgadzasz się z wiceministrem sprawiedliwości?

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,227FaniLubię
17,870ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy