w , ,

Prezydent o fali terroryzmu: czas skończyć z poprawnością polityczną!

Nie mam wątpliwości, że narastająca fala terroryzmu wiąże się z migracją – powiedział w piątek na Malcie prezydent Andrzej Duda. Według niego, UE nie rozwiąże problemu migracji, jeżeli będzie się posługiwała poprawnością polityczną czy „swoistą naiwnością”.

Prezydent Duda bierze udział w stolicy Malty, Valletcie, w spotkaniu państw Grupy Arraiolos. W piątek głównym tematem obrad jest bezpieczeństwo w kontekście kryzysu migracyjnego.

ZOBACZ: Polityczna poprawność po francusku: islamista chciał odciąć rolnikowi głowę, ale dla francuskich służb to nie terroryzm.

„Jeżeli UE będzie posługiwała się w swoich relacjach wewnętrznych i zewnętrznych daleko idącą poprawnością polityczną, którą ja raczej nazywałby swoistą naiwnością, to my nie załatwimy tego problemu. Potrzebna jest współpraca, solidarność, ale to wszystko potrzebne jest po to, by zrealizować działania, które będą działaniami zdecydowanymi” – powiedział prezydent.

https://www.youtube.com/watch?v=_5I1eEqmwi8&t=1s

Jak zaznaczył, Unii od początku brakuje zdecydowania. Duda podkreślił, że „nie ma wątpliwości, iż narastająca fala terroryzmu wiąże się z migracją”. „Zresztą są na to dowody, więc chyba nikt w Europie nie ma co do tego wątpliwości” – mówił.

Zaznaczył, że należy skupić się na odróżnieniu migrantów ekonomicznych od uchodźców. „Trzeba prowadzić twardą politykę identyfikacji tych ludzi i w tym zakresie możemy współpracować” – powiedział prezydent. Zadeklarował, że Polska jest gotowa wesprzeć te działania, wysyłając np. funkcjonariuszy do pilnowania zewnętrznych granic UE. Prezydent zaznaczył ponadto, że nielegalni migranci powinni być skutecznie odsyłani do swoich krajów.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Patryk Jaki: Należy całkowicie odrzucić poprawność polityczną! – Zgadzasz się z wiceministrem sprawiedliwości?

Zawiadomienie do prokuratury ws. willi Jaruzelskiego. Komunistyczny zbrodniarz ukradł kamienicę? [WIDEO]

W 1939 w Abbeville (Francja) Brytyjczycy i Francuzi podjęli decyzję, aby nie pomagać Polsce. Pięć lat później Abbeville wyzwolili Polacy