Prokuratura (WRESZCIE) przesłucha ministrów PO ws. budki pod rosyjską ambasadą! - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Prokuratura (WRESZCIE) przesłucha ministrów PO ws. budki pod rosyjską ambasadą!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, prowadząca śledztwo ws. podpalenia budki wartowniczej przy ambasadzie Rosji podczas Marszu Niepodległości 11 listopada 2013 roku, podjęła decyzję o przesłuchaniu dwóch byłych ministrów rządu PO – PSL oraz byłego szefa CBA.

Byli ministrowie PO, których przesłuchają suwalscy śledczy to Elżbieta Bieńkowska, była minister rozwoju regionalnego, a obecna europejska komisarz ds. rynku wewnętrznego, oraz były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Przesłuchany zostanie również Paweł Wojtunik szef CBA w latach 2007 – 2015. Elżbieta Bieńkowska oraz Paweł Wojtunik będą najpewniej „zbadani” przez prokuratorów, na zasadzie pomocy prawnej za granicą, gdzie się obecnie znajdują. Do Bartłomieja Sienkiewicza wysłano wezwanie, aby się stawił na przesłuchanie do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

Pod koniec września br. suwalska prokuratura wszczęła śledztwo ws. podpalenia budki wartowniczej przy ambasadzie Rosji podczas Marszu Niepodległości 11 listopada 2013 roku. Dochodzenie dotyczy również podżegania do tego czynu. Sprawę Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach zleciła Prokuratura Krajowa, która w związku z tym przekazała jej materiały z dwóch postępowań przygotowawczych prowadzonych przez prokuraturę warszawską w latach 2013 -14. Jedno z nich dotyczyło spalenia budki wartowniczej przy ambasadzie Rosji, a drugie sprawstwa kierowniczego tego czynu, przez wysokiego urzędnika państwowego. Oba śledztwa zakończyły się fiaskiem, bo pierwsze umorzono, a drugiego nawet nie wszczęto. Prokuratura suwalska, która obecnie prowadzi czynności, połączyła te dwa wątki w jednym śledztwie.

Do spalenia budki wartowniczej przy ambasadzie Rosji. Doszło podczas Marszu Niepodległości 11 listopada 2013 roku. Dwa lata po tym wydarzeniu ujawniono rozmowę nagraną w restauracji „Sowa & Przyjaciele”. Zarejestrowano wymianę zdań między ówczesną minister Elżbietą Bieńkowską a Pawłem Wojtunikiem. Ówczesny szef CBA powiedział ówczesnej minister, że podpalenie budki miał zlecić Policji Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW w latach 2013-14.

Za: pch24.pl, źródło – „Gazeta Współczesna”
Autor: Adam Białous

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,224FaniLubię
17,874ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy