w ,

Protestujący zdewastowali Pomnik Dziecka Utraconego – oni go wyczyścili! Brawo!

“Dzisiaj pojechałam do Gminy Hażlach, żeby wyczyścić Pomnik Dziecka Utraconego, przy którym mamy zapalają znicze w intencji swoich nienarodzonych dzieci. Przy wsparciu Grzegorza Sikorskiego – Wójta Gminy Hażlach oraz dzielnych mieszkańców okolicy udało się usunąć paskudną smołę. Na koniec zapaliłam znicz i odmówiłam krótką modlitwę. Jeszcze raz chcę to bardzo mocno podkreślić: Nie ma i nie będzie zgody na wandalizm i niszczenie!” – napisała na Facebooku Beata Białowąs z Solidarnej Polski.

Chodzi o sprawę pomnika dzieci nienarodzonych, który znajduje się na cmentarzu w Brzezówce w gminie Hażlach na Śląsku Cieszyńskim. “Nieznany sprawca”, prawdopodobnie nocą oblał monument czarną farbą. Zniszczenie zbiega się w czasie z protestami feministek, które w całym kraju dopuszczały się do dewastacji miejsc pamięci, również cmentarzy. Liderka protestów sama wzywała: “dym w kościołach!”.O zniszczeniu pomnika poinformował wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski. „Kolejna granica bezmyślności i chamstwa została przekroczona. O ile mogę zrozumieć całą złość i bezradność wobec tego, co dzieje się wokół nas. To nie mogę pojąć, komu i czemu miał służyć ten akt wandalizmu na cmentarzu komunalnym w Brzezówce. Jakim trzeba być człowiekiem, aby pod osłoną nocy wylać farbę na pomnik dzieci nienarodzonych, być może niszcząc go bezpowrotnie” – napisał na swoim profilu facebookowym wójt.

“Kilka godzin pracy, litry benzyny ekstrakcyjnej (i rozpuszczalnika NITRO) oraz wiara, że można jeszcze uratować zniszczony #PomnikDzieciUtraconych w Brzezówce. Całość farby udało się usunąć. Niestety pozostały odbarwienia, dlatego konieczne będą dalsze prace renowacyjne.

Dlaczego wczoraj się spotkaliśmy? Ponieważ doskonale wiemy, iż zła nie zwycięży się złem. Idąc bowiem tą drogą, zamiast pokonać zło, zostaje się przez nie pokonanym. Każdy gest wsparcia, który jest obecnie okazywany, a jest ich wiele, jest niezwykle miły i potrzebny. Każda pomoc jest nieoceniona, bo to miejsce trzeba odnowić. Nie możemy pozwolić triumfować wandalowi.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Deskorolką po “Poległych w Obronie Ojczyzny”. Czy powinniśmy tolerować takie wybryki? WIDEO

Komentarz Polityczny. Patryk Jaki: VETO do budżetu UE? O co chodzi? Bardzo ważne dla przyszłości polski!