w ,

Przeciwnicy kanclerz Niemiec po raz pierwszy w historii obrzucili ją pomidorami. Zasłużyła?

Podczas wiecu wyborczego w niemieckim Heidelbergu kanclerz Angela Merkel została obrzucona przez nieznanych sprawców pomidorami.

W spotkaniu przedwyborczym z kanclerz Niemiec uczestniczyło około 3000 osób. Większość z nich demonstrowała poparcie dla ubiegającej się o reelekcję szefowej CDU. Pomimo, że przeciwnicy Merkel stanowili mniejszość, to jednak udało im się zakłócić wiec wyborczy m.in. poprzez głośne gwizdy czy wznoszenie w kierunku polityków CDU okrzyków: „zdrajcy narodu”, „obłudnicy”, „kłamcy”. W trakcie przemówienia Merkel niejednokrotnie dochodziło do przepychanek pomiędzy jej zwolennikami i przeciwnikami.

Do incydentu doszło po przemówieniu kanclerz Niemiec, gdy stała jeszcze na scenie. Z relacji agencji DPA wynika, że oprócz Merkel ucierpiała również dziennikarka prowadząca spotkanie. Polityk miała zachować pełen spokój. „Podała prowadzącej spotkanie chusteczkę, aby ta mogła wytrzeć plamy”, poinformowano.

W swoim przemówieniu Merkel złożyła wyrazy podziękowania dla wszystkich obywateli zaangażowanych w pomoc imigrantom. – Jeżeli popełniliśmy jakiś błąd, to było nim nie to, że przyjęliśmy do siebie ludzi, lecz to, że nie zauważyliśmy, że ludzie w Jordanii, w Libanie, w Turcji i Syrii nie mają nic do jedzenia, że nie mogą się uczyć i że oddają się w ręce szmuglerów, ponieważ nie wiedzą, co mają zrobić – podkreśliła.

Obrzucenie Merkel pomidorami to pierwszy tego typu przypadek w ciągu trzech kadencji piastowania przez nią urzędu kanclerza Niemiec. Eksperci podkreślają, że dotychczas przeciwnicy szefowej Bundestagu ograniczali się co najwyżej do gwizdów i krzyków.

Źródło: gazetaprrawna.pl, wpolityce.pl, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

NIEMCY FINANSOWALI ANTYRZĄDOWE PROTESTY W POLSCE! Kilka słów o finansowaniu „Akcji Demokracji”

Rodzina ważniejsza od kariery zawodowej. Coraz więcej Polaków decyduje się na drugie i trzecie dziecko