Przeciwnicy kanclerz Niemiec po raz pierwszy w historii obrzucili ją pomidorami. Zasłużyła? - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Przeciwnicy kanclerz Niemiec po raz pierwszy w historii obrzucili ją pomidorami. Zasłużyła?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Podczas wiecu wyborczego w niemieckim Heidelbergu kanclerz Angela Merkel została obrzucona przez nieznanych sprawców pomidorami.

W spotkaniu przedwyborczym z kanclerz Niemiec uczestniczyło około 3000 osób. Większość z nich demonstrowała poparcie dla ubiegającej się o reelekcję szefowej CDU. Pomimo, że przeciwnicy Merkel stanowili mniejszość, to jednak udało im się zakłócić wiec wyborczy m.in. poprzez głośne gwizdy czy wznoszenie w kierunku polityków CDU okrzyków: „zdrajcy narodu”, „obłudnicy”, „kłamcy”. W trakcie przemówienia Merkel niejednokrotnie dochodziło do przepychanek pomiędzy jej zwolennikami i przeciwnikami.

Do incydentu doszło po przemówieniu kanclerz Niemiec, gdy stała jeszcze na scenie. Z relacji agencji DPA wynika, że oprócz Merkel ucierpiała również dziennikarka prowadząca spotkanie. Polityk miała zachować pełen spokój. „Podała prowadzącej spotkanie chusteczkę, aby ta mogła wytrzeć plamy”, poinformowano.

W swoim przemówieniu Merkel złożyła wyrazy podziękowania dla wszystkich obywateli zaangażowanych w pomoc imigrantom. – Jeżeli popełniliśmy jakiś błąd, to było nim nie to, że przyjęliśmy do siebie ludzi, lecz to, że nie zauważyliśmy, że ludzie w Jordanii, w Libanie, w Turcji i Syrii nie mają nic do jedzenia, że nie mogą się uczyć i że oddają się w ręce szmuglerów, ponieważ nie wiedzą, co mają zrobić – podkreśliła.

Obrzucenie Merkel pomidorami to pierwszy tego typu przypadek w ciągu trzech kadencji piastowania przez nią urzędu kanclerza Niemiec. Eksperci podkreślają, że dotychczas przeciwnicy szefowej Bundestagu ograniczali się co najwyżej do gwizdów i krzyków.

Źródło: gazetaprrawna.pl, wpolityce.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,172FaniLubię
17,897ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy