w ,

Przedorędzie ministra zdrowia.

Nowym ministrem zdrowia zostanie prezes NFZ – Adam Niedzielski. Niedzielski rozmawiał w piątek z byłym już ministrem Łukaszem Szumowskim na tematy związane z walką z koronawirlsem i wyzwaniami zdrowotnymi przed jakimi aktualnie stoi Polska.

Jak państwo widzicie, praca wre. Przed chwilą miałem okazję spotkać się z dyrektorami i znowu w taki bardzo roboczy sposób, jak codziennie, zastanawiać się nad głównymi wyzwaniami, z którymi będziemy musieli sobie radzić i na bieżąco, i w perspektywie września – mówił Niedzielski.

Prezes NFZ zapowiedział również, że zaraz po oficjalnym mianowaniu na ministra, ogłosi jesienną strategię walki z pandemią.

Praca nad tymi założeniami trwa. Pan minister Łukasz bardzo dokładnie mnie poinformował, jak wygląda mniej więcej ten zgrubny kształt strategii podejścia do jesieni. Na pewno będziemy jeszcze o tym rozmawiali. Przedstawimy państwu dokument, ale tak jak powiedziałem, stanie się to dopiero po mojej oficjalnej nominacji – dodawał.

Zaznaczył również, iż do czasu oficjalnego objęcia urzędu, ograniczy publiczne wystąpienia.

W swojej wypowiedzi Niedzielski podziękował Mateuszowi Morawieckiemu za zaufanie i docenienie jego działalności jako prezesa NFZ.

Doba pandemii pokazała, że liczy się działanie, sprawność, liczy się szybkie podejmowanie decyzji i to nie tylko abstrakcyjnych, ale takich, które bardzo szybko są przekładane na rzeczywiste mechanizmy działania

Nie omieszkał odnieść się stricte do osiągnięć i ulepszeń systemu NFZ przy których miał współudział.

Przypomnę sieć punktów drive thru, które są realizowane, badania osób wyjeżdżających na leczenie uzdrowiskowe, stworzenie sieci szpitali jednoimiennych, oczywiście razem z wojewodami. To także zbudowanie sieci izolatoriów. Chciałem też przypomnieć o telefonicznej informacji pacjenta, czyli infolinii TIP, na którą w dobie kumulacji epidemii dzwoniło ponad 40 tys. osób dziennie

Finałem wypowiedzi Niedzielskiego było wstępne zarysowanie sposobu pracy i działania, jaki będzie uskuteczniany po objęciu urzędu. Streścił to hasłem “wszystkie ręce na pokład”. To bardzo cenne założenie, niewątpliwie przyniesie wiele korzyści oraz pozwoli na jeszcze lepsze usprawnienie działania systemu medycznego w Polsce.

Zapraszam wszystkich do współpracy. Jestem osobą na tę współpracę otwartą. Myślę, że przedstawiciele środowisk, medycznych, pacjenckich będą mogli państwu potwierdzić tę cechę. Na niej chciałbym również oprzeć działanie w ministerstwu 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Netflixowa pedofilia! To odrażające!

Greta Thunberg wraca do szkoły! NARESZCIE!