Przewodniczący ukraińskiego parlamentu: oczekujemy legalizacji banderowskich upamiętnień w Polsce - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Przewodniczący ukraińskiego parlamentu: oczekujemy legalizacji banderowskich upamiętnień w Polsce

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Andrij Parubij, przewodniczący ukraińskiego parlamentu podczas sobotniego spotkania w Truskawcu spotkania z Markiem Kuchcińskim, Marszałkiem Sejmu RP ponowił postulaty przedstawione w ubiegłym tygodniu przez ukraiński IPN, dotyczące „legalizacji banderowskich upamiętnień w Polsce”.

Weekendowe rozmowy polsko-ukraińskie dotyczyły przede wszystkim „współpracy międzynarodowej w obszarze całej Europy Środkowo-Wschodniej” i „relacji historycznych między dwoma krajami”, zwłaszcza sprawy „polskich upamiętnień na Ukrainie i ukraińskich w Polsce”. – Czekamy na finalizację tych spraw w rozmowach między Instytutami Pamięci Narodowej Polski i Ukrainy – powiedział Kuchciński w cytowanej przez portal kresy.pl wypowiedzi dla PAP.

Dużo bardziej zdecydowane stanowisko przedstawił przewodniczący ukraińskiej Rady Najwyższej. – Z marszałkiem Kuchcińskim zawsze dochodzimy do wniosku, że historią powinni zajmować się historycy, a my wspólnie powinniśmy budować teraźniejszość i przyszłość – podkreślił Parubij. Dodał, że w rozmowie z Kuchcińskim powtórzył wcześniejsze stanowisko strony ukraińskiej.

– Zaproponowałem rozwiązanie, które postuluje ukraiński IPN, by zalegalizować wszystkie pomniki ukraińskie w Polsce i polskie na Ukrainie. Wydaje mi się, że jest to prawidłowe wyjście, bo sytuacja, gdy rujnowane są pomniki i upamiętnienia, jest nieprawidłowa – zaznaczył. Jego zdaniem za wszelkiego rodzaju „prowokacje wobec polskich upamiętnień na Ukrainie odpowiadają ludzie działający na zlecenie Rosji”.

Parubij zaapelował ponadto o pamięć „o światłych stronicach w naszej historii, takich jak wspólna obrona Warszawy przed czerwoną hordą”. – Warto przypominać, że kiedy byliśmy razem, to odnosiliśmy zwycięstwa – dodał.

Przewodniczący ukraińskiego parlamentu poinformował także o dyskusji Marszałkiem Sejmu RP na temat „współpracy w sferze energetycznej”. Jak podaje portal kresy.pl „strona ukraińskie dostrzega w otwartym polskim terminalu LNG w Świnoujściu nowy kierunek współpracy energetycznej przez Polskę z USA”.

Źródło: kresy.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,709FaniLubię
18,058ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy