w

Przez nich upada zjednoczona Europa! Teraz wzywają UK do jak najszybszego opuszczenia UE!

Przywódcy Unii Europejskiej we wspólnym oświadczeniu wezwali władze Wielkiej Brytanii, by doprowadziły one do wyjścia z UE najszybciej, jak to możliwe. Podpisali je: przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, szef Rady Europejskiej Donald Tusk, szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz oraz premier Holandii Mark Rutte.

– „Oczekujemy, że rząd Zjednoczonego Królestwa zacznie realizować decyzje narodu brytyjskiego jak najszybciej, bez względu na to, jak bardzo bolesny będzie to proces. Każda zwłoka jedynie niepotrzebnie przedłuży niepewność (…) Jesteśmy gotowi bez zwłoki rozpocząć z Wielką Brytanią negocjacje w sprawie terminu i warunków opuszczenia przez nią Unii Europejskiej”.

ZOBACZ: Szwajcaria wycofała wniosek o akcesję do UE. Oto efekt kierowania Unią przez Tusków, Schulzów i innych Junckerów

Autorzy oświadczenia zapewnili, że dopóki ten proces nie zakończy się, Wielka Brytania będzie pełnowartościowym członkiem UE.

– „Zgodnie z traktatami, które Zjednoczone Królestwo ratyfikowało prawo UE nadal ma zastosowanie w całości, do i w Wielkiej Brytanii aż do czasu, aż ta nie będzie już członkiem UE”

Za: dzienniknarodowy.pl

SlimakUE

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Brexit. Jarosław Kaczyński: Potrzebny jest nowy traktat europejski!

Robert Winnicki: Wraca dziś Europa narodów! Czas na #POLexit! [WIDEO]