w ,

Przymusowa relokacja uchodźców powraca! Bruksela wierzy, że Węgry i Polska w końcu przyjmą azylantów!

„Obowiązkowy mechanizm rozdziału uchodźców powraca. To wynik negocjacji państw członkowskich, które toczą się na grupach roboczych” – poinformowało RMF FM.

Z ustaleń RMF FM wynika, że w Brukseli zaprezentowano specjalny dokument w tej sprawie zawierający „propozycję reformy systemu azylowego Unii Europejskiej”. Wstępne informacje wskazują, że zawiera on zapis o „wprowadzeniu na stałe” mechanizmu relokacji uchodźców we Wspólnocie Europejskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: MOCNY WYWIAD z o. Marcinem Motyką pracującym w imigranckiej strefie „No-Go”; Rosengård w Malmö [WIDEO]

Aktualnie trwa dyskusja, jak ów mechanizm miałby wyglądać. Wiadomo jednak, że przymusową relokację uchodźców popiera większość krajów UE, a ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną w czerwcu.

– Element obowiązkowości rozdziału uchodźców będzie na pewno – powiedział RMF FM jeden z rozmówców w Brukseli. Dodał, że teraz negocjacje dotyczyć będą już tylko szczegółów przymusowej relokacji.

Władze UE liczą, że tym razem uda się przekonać do obowiązkowego przyjmowania uchodźców kraje dotychczas przeciwne temu rozwiązaniu m.in. z Grupy Wyszehradzkiej. „W kuluarach mówi się, że po kwietniowych wyborach Węgry ustąpią, w zamian za zapewnienia o ochronie granic zewnętrznych i możliwości wpływania na wybór uchodźców”, podało RMF FM. Jeśli tak się stanie, może zostać uruchomiony „efekt domina”, po którym podobną decyzję podejmą również inne kraje, w tym Polska.

Źródło: RMF FM, pch24.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Czy Agendy ONZ to „kluby starszych panów” do wykorzystywania seksualnego kobiet i dzieci?

Ks. Isakowicz-Zaleski o marcu ’68: pseudokatolicki „Tygodnik Powszechny” opluwa Polaków i Kościół