Radna PO nazwała polskich bohaterów "przeklętymi bandytami". Sprawa została zgłoszona do prokuratury. - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Radna PO nazwała polskich bohaterów “przeklętymi bandytami”. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

„Wyklęci przestępcy”, „Nie czcijmy kryminalistów. Morderców”, „Polska zwariowała! Nacjonalizm jest gloryfikowany. Ofiary deprecjonowane” – m.in. takie haniebne wpisy na Facebooku zamieszczała radna Platformy Obywatelskiej Jolanta Urbańska. Sprawa została zgłoszona do prokuratury. Policja wszczęła śledztwo dotyczące wpisu radnej.

W całym kraju w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyło się wiele uroczystości upamiętniających Niezłomnych. Jolanta Urbańska pozwoliła sobie na skandaliczne wpisy uderzające w pamięć o Wyklętych. Zamieściła m.in. zdjęcie informujące, że na koncie żołnierzy podziemia antykomunistycznego jest 5 tys. zabitych cywilów, a wśród nich 187 dzieci poniżej 14. roku życia.

ZOBACZ: Poseł PO, a wcześniej sekretarz PZPR, mówi o ,,idiotycznym” kulcie Żołnierzy Wyklętych [WIDEO]

Wpis brzmiał początkowo:

Zbrodnie „Żbika”, „Burego”, „Łupaszki”, „Sokoła”, „Zygmunta”, „Szarego”, „Ognia”. „Zabijający Żydów”: „Groźny”, „Warszyc”, „Otto”. Bandyci to wy!!! Następnie edytowano go i w miejsce „Zabijający Żydów” pojawiło się „Opcja antysemicka”.

Na posty Urbańskiej zareagowali częstochowscy radni PiS Artur Sokołowski i Krzysztof Janus, którzy zgłosili sprawę do prokuratury.
Mnie można obrażać – mam grubą skórę, wiele już zniosłem, wiele jeszcze zniosę. Ale nie pozwolę na to aby mianem “bandytów” i “morderców Żydów” określano naszych bohaterów narodowych i regionalnych, takich jak kapitan Stanisław Sojczyński “Warszyc”. Na takie wpisy trzeba reagować – czasami nawet tak zdecydowanie… – wyjaśnił na Facebooku Artur Sokołowski.

Policja pod nadzorem częstochowskiej prokuratury wszczęła dochodzenie w sprawie szerzenia nienawiści na tle różnic narodowościowych – podał „Dziennik Zachodni”. Urbańska na portalu społecznościowym pochwaliła się otrzymanym wezwaniem na komendę.

„Wzywa się Panią (…) jako świadka w sprawie publicznego nawoływania do nienawiści” – czytamy w wezwaniu.

Za: niezalezna.pl

ZOBACZ: Wnuk ,,Burego” obala kłamliwe mity na temat Romualda Rajsa. Jak celowo buduje się czarną legendę bohatera podziemia antykomunistycznego!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy