Za: facebook.com, niezalezna.pl
w , ,

Radna PO nazwała polskich bohaterów „przeklętymi bandytami”. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

„Wyklęci przestępcy”, „Nie czcijmy kryminalistów. Morderców”, „Polska zwariowała! Nacjonalizm jest gloryfikowany. Ofiary deprecjonowane” – m.in. takie haniebne wpisy na Facebooku zamieszczała radna Platformy Obywatelskiej Jolanta Urbańska. Sprawa została zgłoszona do prokuratury. Policja wszczęła śledztwo dotyczące wpisu radnej.

W całym kraju w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyło się wiele uroczystości upamiętniających Niezłomnych. Jolanta Urbańska pozwoliła sobie na skandaliczne wpisy uderzające w pamięć o Wyklętych. Zamieściła m.in. zdjęcie informujące, że na koncie żołnierzy podziemia antykomunistycznego jest 5 tys. zabitych cywilów, a wśród nich 187 dzieci poniżej 14. roku życia.

ZOBACZ: Poseł PO, a wcześniej sekretarz PZPR, mówi o ,,idiotycznym” kulcie Żołnierzy Wyklętych [WIDEO]

Wpis brzmiał początkowo:

Zbrodnie „Żbika”, „Burego”, „Łupaszki”, „Sokoła”, „Zygmunta”, „Szarego”, „Ognia”. „Zabijający Żydów”: „Groźny”, „Warszyc”, „Otto”. Bandyci to wy!!! Następnie edytowano go i w miejsce „Zabijający Żydów” pojawiło się „Opcja antysemicka”.

Na posty Urbańskiej zareagowali częstochowscy radni PiS Artur Sokołowski i Krzysztof Janus, którzy zgłosili sprawę do prokuratury.
Mnie można obrażać – mam grubą skórę, wiele już zniosłem, wiele jeszcze zniosę. Ale nie pozwolę na to aby mianem „bandytów” i „morderców Żydów” określano naszych bohaterów narodowych i regionalnych, takich jak kapitan Stanisław Sojczyński „Warszyc”. Na takie wpisy trzeba reagować – czasami nawet tak zdecydowanie… – wyjaśnił na Facebooku Artur Sokołowski.

Policja pod nadzorem częstochowskiej prokuratury wszczęła dochodzenie w sprawie szerzenia nienawiści na tle różnic narodowościowych – podał „Dziennik Zachodni”. Urbańska na portalu społecznościowym pochwaliła się otrzymanym wezwaniem na komendę.

„Wzywa się Panią (…) jako świadka w sprawie publicznego nawoływania do nienawiści” – czytamy w wezwaniu.

Za: niezalezna.pl

ZOBACZ: Wnuk ,,Burego” obala kłamliwe mity na temat Romualda Rajsa. Jak celowo buduje się czarną legendę bohatera podziemia antykomunistycznego!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Idzie dobra zmiana w sprawie dostępu do broni? Poseł PiS: „Polacy chcą i będą ją mieć. Ta zmiana jest w 100 procentach pewna”

Niemcy: imigrant z Somalii włamał się do domu opieki i zgwałcił dwóch niepełnosprawnych starców oraz zamordował kobietę!