w ,

Radny PO oburzony przejęciem przez Orlen niemieckich mediów w Polsce. Krzyczy o “zabijaniu demokracji”

“Orlen ogłosił właśnie przejęcie Polski Press. 20 dzienników regionalnych, 120 tygodników lokalnych, kilkaset portali internetowych w rządowych rękach. To jest zabijanie demokracji. PiS chce pozbawić Polskę pluralistycznych mediów. Wszystkie media mają być tubami propagandowymi. Tak jak w Rosji lub na Węgrzech. Tą drogą chcemy podążać drodzy rodacy? I naprawdę współczuję świetnym dziennikarzom, którzy pracują w Głosie” – pisze jeden z radnych Platformy Obywatelskiej z Pomorza Zachodniego.

Kto by pomyślał, że przejęcie przez polską firmę niemieckich mediów regionalnych działających w na terenie naszego kraju może przyczynić się do upadku demokracji i pozbawienia Polski “pluralistycznych mediów”. Pan radny z Platformy musi być swoistym tytanem intelektu skoro doszedł do takich wniosków. Szczególnie, że dotychczas 20 na 24 dzienniki lokalne należały właśnie do Niemców.

Prezes Orlenu, Daniel Obajtek mówi, że “to kluczowe zasoby w kontekście planowanego rozwoju sieci detalicznej […] oznacza to pozyskanie 20 z 24 dzienników regionalnych w całej Polsce. Są to: „Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, „Głos Wielkopolski”, „Kurier Lubelski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”.

Więcej: Orlen wykupuje niemieckie Polska Press! To 170 lokalnych tytułów! To jest REPOLONIZACJA!

NEWS ROKU! Orlen wykupuje niemieckie Polska Press! To 170 lokalnych tytułów! To jest REPOLONIZACJA!

Na przykładzie Szczecina – należące do niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group media, czyli Głos Szczeciński i Nasze Miasto Szczecin w ciągu ostatnich 2 miesięcy umieściły w mediach społecznościowych setki wpisów dot. strajku kobiet, czyli protestów wzywających do poszerzenia dostępu do aborcji, czyli de facto zabijania polskich dzieci. Nie tylko informowali o przebiegu tych protestów, transmitowali je na żywo ale również zapraszali na te protesty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

TAK MYŚLĄ POLACY! Woś ostro o pedofilii: „Zero tolerancji niezależnie od zawodu sprawcy”

Hołownia uderza w Radio Maryja, chce rozliczać? Podsyca do czerwonego terroru względem Kościoła?