Użytkownik Facebooka Jarek Wilczek zamieścił na swoim profilu zdjęcie z 6 lutego 2016 roku, zrobione w Aquaparku w Koszalinie. Zdjęcie wywołało sporą aferę w sieci ponieważ regulamin obiektu mówi jasno:

“Na terenie hali basenowej obowiązuje czysty strój kąpielowy, spełniający wymogi higieniczne oraz estetyczne, nie posiadający zamków błyskawicznych albo innych wstawek metalowych lub plastikowych, mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa korzystającego jak również być przyczyną uszkodzeń elementów wyposażenia pływalni:

a. dla kobiet jedno lub dwu częściowy, przylegający do ciała

b. dla mężczyzn kąpielówki o długości maksymalnie do połowy uda, nie posiadające kieszeni ani zamków.”

aferakoszalin
fot. Jarek WIlczek (Facebook)

Polacy poczuli się oburzeni, dlaczego oni muszą bezwzględnie przestrzegać obowiązujących nakazów, nie mogą wejść na basen w spodenkach do pływania, zaś obce nam kulturowo osoby mogą wejść owinięte “szmatami” na całym ciele?

Jadąc do krajów arabskich z kobietą, wejdź tam z nią gdzie kobiety nie mają wstępu i powiedz że w twojej kulturze to normalne. Sprawdź jak szybko wyrzucą was na zbity pysk. Zasada jest prosta: tam gdzie jestem dopasowuję się do przyjętych zasad. Jeśli nie chcę to nie wchodzę.

Niestety widzimy, że polityczna poprawność powoli zaczęła przenikać również do Polski, akceptując takie nierówności w regulaminach, w prawie niedługo staniemy się zakładnikami islamu we własnym państwie.

Polacy bardzo szybko pokazali, że nie podoba im się takie traktowanie, nie podoba im się, że obsługa basenu łamie swój własny regulamin. Fanpage basenu na Facebooku zalany został falą krytyki:

Ocena

aquaparkkoszalinopinie

Komentarze:

komentarzy

54 KOMENTARZE

   • Za drogo by wyszło i nie mam czasu na takie podróże. Za to Tobie polecam poczekać, kiedy na jakimkolwiek basenie zaczną wpuszczać ludzi w okryciach wierzchnich. Podpowiadam: nigdy się tego nie doczekasz :)

 1. Uprzejmie donoszę, że debilizm ludzki i używanie przez miliony słów niezgodnie z przeznaczeniem, osiągają stan ponad apogeum: niechęć do islamu nie ma nic wspólnego z rasizmem. Religia, którą ktoś wyznaje, fanatycznie czy nie, nie ma nic wspólnego z kolorem skóry. Jeśli biały Kowalski wyznaje tę “religię”, trzymam się od niego z daleka w trosce o własne bezpieczeństwo i jawnie piętnuję jego chore poglądy. Kowalski może być też żółty lub czarny, mam to gdzieś, bo nie jestem rasistką, tylko wrogiem islamu.

 2. zbojkotowac basen – wszyscy wyjsc i nigdy nie kupowac tam wstepu
  jak biznes padnie to i muslim nie wlezie do wody
  regulamin musi byc przestrzegany

 3. Pisze :
  „Na terenie hali basenowej obowiązuje czysty strój kąpielowy, spełniający wymogi higieniczne….. czarny kolor raczej tego nie gwarantuje
  Cały miesiąc łazi w tych przepoconych i zesranych szmatach a potem idzie na
  basen sobie je wyprać. Powinniśmy zbojkotować chodzenie na ten basen a z
  biletów islamistów nie będą w stanie się utrzymać i zbankrutują.

  • Myślę że to nie jest ten sam stój który miała na sobie jakby na codzień. Dostałaby angine zaraz po wyjściu z basenu, bo nie ma opcji wysuszyć tyle materiału na raz. Udało mi się znaleźć info, że istnieje coś takiego jak burkini- czyli zdaje się to co widać na zdjęciu.

   • Pani Karolino. Jako że jest Pani kobietą ( mam taką nadzieję ) pytanie uważam za głupie. Czy Pani w domu na stole ma czarny obrus , czarne ręczniki, czy czarną pościel ?? myślę że nie. Chodzi o to że na jasnych kolorach widać bród – na ciemnych i czarnych nie. Czy w szpitalach pościel jest na czarno ?? no nie !!

   • Co ma do rzeczy bycie kobietą lub nie? Obrusów nie używam, nie widzę nic złego w czarnej pościeli czy ręcznikach, choć w szpitalu byłyby chyba zbyt przygnębiające ;)
    Niezależnie od koloru na tkaninach nie widać brodu, bo jak ma tam być widoczne spłycenie na rzece? I proszę o przykład jednego regulaminu basenu zabraniającego wejścia w czarnym kostiumie lub kąpielówkach ze względów higienicznych :)

   • A już przykład zębów to koszmarne pogwałcenie logiki. Czy według pana kolor to jedyny wyznacznik czystości?

   • A ta swoje. Wiesz, co to jest burkini, widziałaś kiedykolwiek? Przylega do ciała, jak nasze stroje kąpielowe! A szmaty tej kobity fruwały sobie luźno!

   • kobieto, naucz się używać internetu, a nie tylko patrzeć na pierwszą fotkę, która Ci wyskoczy w wyszukiwarce. są RÓŻNE rodzaje burkini, niektóre przylegają, inne sś bardzo długie i szerokie, w innym komentarzu wrzuciłam przykłady. wystarczy trochę rozumu.

   • Nawet, gdyby to byla burkini, jak muzułmanka może się dokładnie umyć pod prysznicem zanim wejdzie do basenu? A regulamin tego wymaga. Polka umyje się, nie ma problemu z rozebraniem się choćby i do naga, ale jak ma się umyć kobieta w burkini, której nie wolno wystawić nawet kolana?

   • no to w końcu strój nie taki czy Twoim zdaniem myć się nie umieją? a jaką masz gwarancję, że osoba w normalnym kostiumie się umyła przed wejściem do basenu? albo że kąpielówki ma czyste, a nie noszone od tygodnia zamiast majtek?

   • Jest regulamin. I albo mamy go przestrzegać, albo niech regulamin zlikwidują/przystosują do realnych możliwości. Każdy ma się umyć przed wejściem do wody – tak mówi regulamin – a kobieta tak zamotana w szmaty nie ma takiej możliwości! Tyle na ten temat.

   • a ja powtarzam pytanie: skąd pani wie, czy ona ma możliwość, czy nie ma? i skąd pani wie, czy osoba w zwykłym kostiumie się myje? to są jakieś pani domniemania, a nie fakty. nie ma to jak coś sobie wymyślić i wpierać innym, że to prawda jedyna prawdziwa. najpierw mówiła pani o tym, że to nie jest burkini, a jak się okazało, że jednak jest, to zaczęła pani o tym, że ona się umyć nie może, to w końcu o co chodzi? bo chyba pani sama nie wie.

   • Nadal twierdzę, że to nie jest burkini. Napisałam, że nawet gdyby było to burkini toi tak niemożliwe jest wypełnienie wymagań regulaminu. Kobieta ubrana w “normalny” strój kąpielowy – bez rozbierania się – może umyć sporo ciała, a osoba w burkini może umyć tylko twarz, dłonie i stopy. Trochę mało, tak czy owak, prawda? Ja nie układałam regulaminów!

   • o rany, ale pani idzie w zaparte, to jest śmieszne. w pierwszym komentarzu pisała pani, że to nie jest burkini! czy pani ma świadomość tego, co wypisuje?

    i zapytam ponownie: skąd pani może wiedzieć, czy kobieta w burkini może się umyć czy nie? nosiła pani kiedyś? i nie wiem na jakie baseny pani chodzi, ale tam gdzie ja bywam, są prysznice z zasłonką, można zdjąć kostium i się umyć, a potem go założyć. a poza tym, muzułmanki nie mogą być oglądane PRZEZ MĘŻCZYZN, a nie przez kobiety, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się w przebieralni rozebrała i umyła. nie ma pani pojęcia o danej kulturze, proszę się już przestać wypowiadać.

   • Proszę mnie nie rozśmieszać, bo mi się zajady w końcu zrobią od śmiechu :D Byłam na wielu basenach, pływalniach, w parkach wodnych itd i na tych dużych nigdzie nie było zasłonek :) Zamykane, porządne prysznice spotykałam tylko na malutkich, hotelowych basenach :)
    A teraz uwaga! Czy wie pani, że Mars istnieje? Taka planeta. Pewnie pani wie. A była tam pani? Tak samo z tą burką – nie musi się jej nosić, żeby wiedzieć, jak wygląda i czy da się w niej umyć, czy nie. Logiczne? Dalsza dyskusja z panią uwłacza mojej inteligencji.

 4. muzułmanie powinni mieć zakaz wchodzenia do wody w ich ubraniach, TO NIE PRALNIA BRUDNYCH SZMAT nasączonych baktriami!! mają zasrany obowiązek dostosować się do naszej kultury i wymogów,albo nich w ogóle nie przychodzą…fuj

  • to nie jest strój, w którym wchodzą do wody “z dworu”, tylko strój kąpielowy, w który się przebierają na basen. tyle w nim bakterii, ile w Twoich kąpielówkach.

   • Bzdury piszesz. Pooglądaj sobie w grafice googli, jak wygląda burkini. Ta baba była w luźnych szmatach, a burkini przylega do ciała i to mocno! Pewnie założyła zamiast burkini jakiś stary łach. Regulamin tego zabrania!!! Nie wiem, czym się kieruje kierownictwo pływalni, które wpiera nam teraz, że kobieta była ubrana zgodnie z regulaminem. Nie była! Wstyd tak kłamać!

   • tak, googlać też umiem i są różne rodzaje burkini, ale generalnie wygląda ono jak długa tunika z legginsami. tunika wcale nie musi być przylegająca, przykłady poniżej.

   • I nie widzisz różnicy między tymi strojami, a luźnymi szmatami tamtej kobiety??? Obawiam się, że coś z tobą nie tak, może ze wzrokiem.

   • obawiam się, że chyba nikt Cię kultury w domu nie nauczył, mama na pewno jest dumna, że ma prostaka zamiast dzieciaka. to czarne burkini z różowymi wstawkami tak samo by wyglądało w wodzie, jak to, co ma tamta kobieta na sobie.

   • Ekhm. Właśnie udowodniłaś, że nie spełnia regulaminu. Cytat z regulaminu “a. dla kobiet […] PRZYLEGAJĄCY DO CIAŁA” i cytat z wiki ” Nie przylega zbyt mocno do ciała w wielu miejscach”. Przykro mi. Powinny zostać wyrzucone.

   • “Nie przylega zbyt mocno” nie oznacza “nie przylega wcale”. Polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

   • Ma przylegać. To jest zero-jedynkowe. Jeśli częściowo nie przylega, to znaczy, że nie spełnia warunku przylegania w 100%. To Ty kobieto zacznij rozumieć. A właściwie … po co, niech przyjdą muslimy i jeśli kobieta zacznie się wypowiadać publicznie i wchodzić w zdanie mężczyźnie, dostanie za swoje (łagodnie mówiąc).

   • U nas na śląsku Murzynów nie biją. Ale to nie dlatego że jesteśmy tacy tolerancji. U nas po prostu nie ma murzynów !!

   • A w ogóle jakie ma to znaczenie względem jego czystości która Cię tak martwi czy strój bardzo czy dosyć przylega?

   • Według kierowników basenu spełniał wymogi. Rozumiem, że nie tylko my, się mylimy ale także Ci którzy zajmują się tym basenem na co dzień gorzej wiedzą co dla niego najlepsze niż TY tak?

   • Rozumiem, że wszyscy pracownicy każdej instytucji znają na pamięć jej regulamin? Ciągle zdarza się, że jest łamany ten czy inny regulamin, nawet w sejmie. Czy to jednak oznacza, że powinniśmy siedzieć cicho i nie domagać się jego egzekwowania?

   • Problem istnieje już w krajach zachodnich, takich jak Niemcy, Szwecja, Francja, gdzie poprawność polityczna prowadzi do niespotykanych i bardzo groźnych absurdów. Są równi i równiejsi, i tak się dziwnie składa, że to przybysze robią, co chcą, a kraje, do których przybyli rzekomo po schronienie, zakazują wieprzowiny w placówkach oświatowych, umarzają sprawy karne przeciw przybyszom, tuszują gwałty i inne przestępstwa. I ludzie najzwyczajniej w świecie boją się, żeby u nas nie było tak samo. Bo zaczyna się niewinnie… .

   • Ciekawe czy będziesz taka wnikliwa czy mogą czy nie mogą kiedy będą orać Cie w kilku między poślady?

  • Rozumiem, że strój kąpielowy jest err… regulaminowym jednoczęściowym, a kobieta w stroju tymże przed wejściem na basen zażyła prysznica obmywając się z poty i innych trudów życia codziennego.
   Śmiem wątpić.
   Za korzystanie w przyszłości z Aquaparku w Koszalinie podziękuję.

   • A jaką masz gwarancję, że kobieta w normalnym kostiumie dokładnie się umyje? Dokładnie taką samą. Strój jak każdy inny, co najwyżej mniej wygodny ;)

 5. Czyli właściwie taka małpa może siknąć, postawić klocka i będzie dobrze. Wlezie w szmatach z kleksem i też oki. Noż qrwa śmiecie ważniejsze od Polaka na swej ziemi?! Muslim najlepszy na świecie ale tylko wtedy gdy będzie martwy.

   • Słuchaj islamski pachołku wyleczył bym ciebie natychmiast z islamskiej choroby ale widze że jesteś zwykłą pizdą w rurkach która swego ryja boi się pokazać. Idź lepiej szczać kury prowadzaj albo psie gówna zbieraj bo na udzielanie się w tych sprawach potrzeba mózgu i inteligencji której tobie kozojebco brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here