Robert Winnicki nie straci mandatu poselskiego! Media zrobiły nagonkę!

1
1496

Wielkie portale internetowe atakowały trzy dni temu nagłówkami: “Robert Winnicki straci mandat poselski?” – TV Republika, “Sąd skazał Roberta Winnickiego. Poseł Kukiz’15 straci mandat?” – Onet, “Robert Winnicki z Kukiz’15 skazany na grzywnę. Ale może stracić też mandat” – dziennik.pl

Asem na studiach prawniczych może nie byłem ale taka informacja nawet w absolwencie liceum powinna budzić jawny niepokój i pytania; co z immunitetem parlamentarnym? jak to? stracić mandat poselski za karę grzywny? przez osiem Platforma i PSL rozgrabiły Polskę i nikt nie stracił mandatu a poseł Ruchu Narodowego musi go oddać już po trzech miesiącach?

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2014 r., kiedy w trakcie antyrządowej manifestacji Ruchu Narodowego w Warszawie, Winnicki zachęcał, by tłum zebranych ludzi ruszył w stronę policji chroniącej budynek parlamentu i wdarł się do środka. Zgodnie z wyrokiem sądu Winnicki ma zapłacić grzywnę w wysokości 2,250 złotych.

Manifestacje zorganizowane były w związku z aferą taśmową, po której nie tylko powinno się wejść do Sejmu ale również powinno się wywieźć na taczkach jej wszystkich “bohaterów”. W Polsce policja i sądy bronią kryminalistów a skazują patriotów. W tym aspekcie nic się nie zmieniło od 1944 roku. Być może dlatego, że nadal na sędziowskich i prokuratorskich stanowiskach zasiadają dzieci i wnuczęta komunistów. Tak samo jest w Policji, tajemnicą poliszynela jest kto ma ułatwioną drogę awansu w służbach mundurowych.

W sprawie rzekomej “utraty mandatu poselskiego” wypowiedzieli się Robert Winnicki i Artur Zawisza:

Afera taśmowa – kogo skazują sądy?Bolek Bolkiem a tymczasem zapadły wyroki w sprawie afery taśmowej. Konkretnie -…

Posted by Robert Winnicki on 22 luty 2016

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here