w ,

Robert Winnicki: Węgiel to nasz strategiczny surowiec, jeden z gwarantów bezpieczeństwa energetycznego Polski

– Brońcie swojego zakładu pracy! Ruch Narodowy wesprze Was w protestach, podobnie jak zrobiliśmy to w 2015 roku – apelował do pracowników KWK „Krupiński” przewodniczący RN za pośrednictwem lokalnych mediów.

Z dużym prawdopodobieństwem  jutro, tj. 26 sierpnia, rada nadzorcza JSW podejmie uchwałę o likwidacji tej kopalni. Sprawie od tygodni z niepokojem przyglądają się lokalni działacze Ruchu Narodowego, na czele z prezesem w woj. śląskim – Jackiem Lanusznym, który na łamach „Dziennika Narodowego” przybliżał kontrowersje wokół likwidacji KWK „Krupiński”.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Katowicach Robert Winnicki podkreślał, że węgiel jest naszym strategicznym surowcem, jednym z gwarantów bezpieczeństwa energetycznego. – Państwo polskie powinno odzyskać kontrolę nad swoją polityką celną i obłożyć import węgla odpowiednimi cłami, obniżyć wysokie opodatkowanie węgla krajowego oraz restrukturyzować górnictwo nie poprzez zamykanie kopalń, ale przez racjonalizację kosztów i zatrudnienia w ramach zakładów – mówił prezes Ruchu Narodowego.

– Rząd powinien przeprowadzić ponowny audyt wydatków i kosztów w tej kopalni. Podawana kwota, 200 milionów start rocznie, nijak nie pokrywa się z realiami – dodał Jacek Lanuszny.

10 sierpnia do ministra energii wpłynęła interpelacja posła Roberta Winnickiego dotycząca KWK „Krupiński”. Będziemy informować o dalszych wysiłkach działaczy RN podejmowanych w sprawie ratowania kopalni w województwie śląskim.

https://www.youtube.com/watch?v=W-Z2dn5hWEo

Za: ruchnarodowy.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ukraińcy oskarżają Polaków o ludobójstwo. Chcą uczczenia przez parlament ofiar polskich zbrodni!

Zgadnijcie, kto najmocniej protestował przeciwko budowie polskiej elektrowni atomowej? Tak, tak… To byli Niemcy