Rotmistrz wróci do armii? Powrót do przedwojennych stopni wojskowych coraz bardziej możliwy! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 29 maja, 2020

Rotmistrz wróci do armii? Powrót do przedwojennych stopni wojskowych coraz bardziej możliwy!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wojska Obrony Terytorialnej coraz chętniej sięgają do dziedzictwa Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych. Zmiany w wojsku idą w kierunku totalnego odcięcia się od PRL. Czy doczekamy się również powrotu przedwojennych stopni wojskowych?

Zdaniem „Rzeczpospolitej” powrót do przedwojennych stopni wojskowych jest koniecznością. – Czas skończyć z peerelowskimi reliktami w polskim wojsku. Przypomnijmy, że cztery lata temu resort obrony narodowej sondował taką możliwość. Jednak projekt ten decyzją ówczesnego ministra obrony Tomasza Siemoniaka został złożony do szuflady ­– twierdzi autor tekstu w “Rz”, Marek Kozubal.

Stopnie, które miałyby zostać przywrócone w wojsku to m.in. wachmistrz w żandarmerii, ogniomistrz w artylerii oraz rotmistrz w kawalerii.

Według Marka Kozubala należy również rozważyć dyskusję na temat kroju przedwojennego munduru galowego. Z jednej strony byłby to ukłon w kierunku przedwojennej historii, z drugiej jednak znane są świadectwa ówczesnych wojskowych, którzy skarżyli się na niewygodne stójki. – Warto na ten temat rozmawiać, o czym świadczy także temperatura sporów na temat historycznej ciągłości wojskowych emblematów – czytam w „Rzeczpospolitej”.

Specjaliści ds. wojskowości twierdzą, że należy przywrócić obowiązujące do 1993 roku ustawienie lotniczej szachownicy, którą – ich zdaniem – „wystarczy obrócić o 90 stopni”.

Ponadto zdaniem autora „Rzeczpospolitej” „wszystko wskazuje na to, że liderzy komunistycznego państwa Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak niebawem pozbawieni zostaną stopni generalskich”.

Za: pch24.pl, Źródło: „Rzeczpospolita”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,187FaniLubię
17,880ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy