w ,

Rozmowa Klarenbacha i rabina Ber Stamblera. Dziennikarz TVP złamał tabu, pytał o szmalcownictwo wśród Żydów [WIDEO]

Napięcia na linii Polska-Izrael oraz oskarżanie naszych rodaków o antysemityzm i zbrodnie na Żydach komentował na antenie TVP Info rabin Szalom Dow Ber Stambler. Gdy chasyd zaczął mówić m.in. o fatalnych czynach Polaków, redaktor Adrian Klarenbach zapytał go o niegodne zachowanie Żydów. Rozmowa stała się hitem Twittera i doczekała się wielu udostępnień i komentarzy.

– Czy podczas wojny nie było szmalcowników? Byli szmalcownicy – stwierdził Ber Stambler przypominając także o tym, że w gronie Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata największą grupę stanowią Polacy.

– Czy byli Żydzi sprzedający Żydów? – zapytał rabina Adrian Klarenbach zauważając, że niegodnych czynów dopuszczali się również rodacy Ber Stamblera. Rabin nie potrafił w błyskotliwy sposób odpowiedzieć na pytanie. Stwierdził natomiast, że „mądrzejsze jest nie wspomnieć o tym, bo to wcale nie jest podobne. Wcale nie jest podobne”.

Pytanie redaktora Klarenbacha i zagubienie rabina wywołało niemałe poruszenie w mediach społecznościowych, szczególnie, że ostatnio temat trudnych relacji polsko-żydowskich wrócił do debaty publicznej.

„Redaktor Klarenbach pyta gościa o szmalcowników wśród żydów. I? Nastała cisza. Żadnych szmalcowników żydowskich nie było. Po co o tym rozmawiać? To jest ten dialog…” – zauważył na Twitterze użytkownik Aleksander Roguski.

„Klarenbach wyłamał się z niepisanej umowy, pewnych pytań pewnym ludziom się nie zadaje – tak to wyglądało… gościu na czole miał wypisane Jak śmiesz!?” – pisze AdamLubi.

„I to jest właśnie filozofia Żydów jak na dłoni: My ofiary, wy kaci” – uważa Lesław Pajek.

Wielu użytkowników Twittera zwracało uwagę, że w serwisie tag #GermanDeathCamps zniknął z trendów. Inni pisali, że spadł z pierwszego miejsca. Zdaniem niektórych internautów to celowe działanie portalu. Później jednak tag miał znów pojawić się wśród trendów.

Źródło: TVP Info / dorzeczy.pl / Twitter, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Walka z mafią podatkową trwa! Za PO mieli raj! Kolejnych 23 podejrzanych zatrzymanych. Mogli wyłudzić aż 800 milionów złotych!

Będzie tak jak na Wyspach: Sejm uchwalił, że nowe firmy zapłacą ZUS dopiero wtedy, gdy zaczną zarabiać. I to jest „Dobra zmiana”!