Ruch Narodowy chce dymisji Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego działalność to ofensywa na rzecz LGBT i genderyzmu [wideo]

0
1458

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Ruchu Narodowego Robert Winnicki zaapelował do Prawa i Sprawiedliwości, Kukiz’15 i PSL, aby podjęły stosowne kroki do odwołania Adama Bodnara z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich. Jak podkreślił prezes Ruchu Narodowego, Bodnar swoimi działaniami złamał złożoną przysięgę, kiedy obejmował ten urząd.

– Możemy już ocenić, że jego dokonania na tym gruncie to przede wszystkim programowa ofensywa na rzecz LGBT, na rzecz tzw. genderyzmu – mówił Winnicki. I dodał, że już pierwszego dnia swojego urzędowania złamał przysięgę, którą składał, a w której były słowa o tym, że “będzie pełnił swoją funkcję bezstronnie”.
– Już pierwszego dnia pan Adam Bodnar mianował swoim zastępcą panią dr Sylwię Spurek, która jest byłą wiceszefową biura Pełnomocnika Rządu ds. równego traktowania, jest wykładowcą na UW gender studies, wykłada również gender mainstreaming przy PAN.

Winnicki zwrócił również uwagę, że Adam Bodnar podejmował różnego rodzaju interwencje, które były zwyczajnie niekonstytucyjne, tak jak w przypadku właściciela drukarni, który odmówił druku materiałów propagandowych LGBT. Interwencja Rzecznika na rzecz działaczy LGBT, de facto była “ograniczeniem wolności słowa i wolności gospodarowania”.

Innym przykładem działań bezprawnych, były, według Ruchu Narodowego, naciski ze strony Rzecznika, na polskie urzędy stanu cywilnego “wydawania zaświadczeń potrzebnych do zawierania związków jednopłciowych”. Takie działanie jest niezgodne z Konstytucją w której zapisane jest, że małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny. Wydawanie więc zaświadczeń dla osób, które chcą wejść w związek jednopłciowy (czyli uczynić to poza granicami naszego państwa) byłoby łamaniem polskiego prawa.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here