w

Ruch Narodowy: Rząd PiS poparł CETA wbrew opinii własnych ekspertów zatrudnionych w ministerstwach [wideo]

Robert Winnicki na wspólnej konferencji prasowej Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowanej dzisiaj w Sejmie zapowiedział, że MW i RN organizują protesty przeciwko CETA i TTIP na terenie całej Polski. Dodał również, że już pierwsze takie manifestacje miały miejsce w Łodzi i Katowicach. Szykowane są kolejne w kilkunastu innych miastach. W Warszawie natomiast manifestacja odbędzie się 22 października.

Mateusz Pławski z Młodzieży Wszechpolskiej przedstawił powody dla których MW organizuje protesty:
– Dla polskiego rolnictwa obydwie umowy, CETA i TTIP, będą destrukcyjne. Obniżą one jakość produktów oraz wyprą polskie produkty, a na ich miejsce przyjdą produkty zagraniczne. Ponadto w sprawach spornych pomiędzy państwem a korporacją, działają sądy arbitrażowe, a dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że państwa wypłacają międzynarodowym korporacjom ogromne odszkodowania.

Mateusz Marzoch (MW) dodał, że to iż ta umowa została uchwałą Sejmu przyjęta zaskoczyło ekspertów zatrudnionych w ministerstwach, którzy przedstawiali swoją opinię przedstawicielom rządu w tej sprawie i zwracali uwagę, że umowa jest niekorzystna.
– Praktycznie wszyscy eksperci zgodnie optowali przeciwko zawieraniu nawet tej tymczasowej umowy, a w szczególności pełnej umowy CETA, jak również TTIP – podkreślił Marzoch i dodał: – W momencie przegłosowania tej uchwały przez Sejm byli bardzo zdziwieni, że polski rząd i partia rządząca poparli ten projekt.

O tym w jakich miastach organizowane są protesty przeciwko CETA i TTIP więcej informacji tutaj (informacje na tym wydarzeniu są na bieżąco uzupełniane): Polacy przeciwko CETA

https://www.youtube.com/watch?v=K43i8XfZRJI

Za: dzienniknarodowy.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Janusz Korwin-Mikke: „Europa zaprasza do siebie menelstwo z całego świata i płaci im zasiłki”

Szwecja: Imigranci zgwałcili kobietę na wózku. Policja puściła ich wolno!