w ,

Rusza przedsprzedaż! “Historia polityczna Polski – nowe spojrzenie”

“Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość;

Kto rządzi teraźniejszością, w jego rękach jest przeszłość.”

 – George Orwell

Katyń, żołnierze wyklęci, Smoleńsk… Nie sposób zgodzić się z powyższym cytatem wielkiego wizjonera. Macie przed sobą niesamowitą okazję poznać nowe spojrzenie na historię polityczną Polski młodego autora – Radosława Patlewicza. Wykonał on tytaniczną pracę, czego efektem jest dostępny tutaj tom I – przedstawiający kulisy powstania Polski aż po czasy rozbiorów.

Nie uważasz drogi czytelniku – że teraz, z perspektywy minionego czasu – historia, której uczyliśmy się w szkole była przedstawiana w sposób cukierkowy i wyidealizowany. Okazuje się, że coś było i jest nie tak – i Patlewicz, korzystając z ogólnodostępnych źródeł ukazuje inne, ciekawe – a przede wszystkim prawdziwe oblicze naszej genezy.

Książka pisana była z zamysłem podręcznika dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Ale przecież również nasze pokolenie, karmione kłamstwami, może tu znaleźć odtrutkę na propagandę reżimu komunistycznego i demokratycznego. Ponadto, przez pokazanie niewygodnych i przemilczanych faktów, tej książki napewno MEN nie poleci nikomu. I to chyba najlepsza rekomendacja!

“Nareszcie! Jest zgrabna książka, którą śmiało polecić można (i stanowczo należy) każdemu, kto chce w parę godzin przyswoić historię Polski w jednej pigułce – wolną zarówno od demo-liberalnego załgania, jak i hurra-patriotycznej złudy. (…)

Po wielokroć znajdując się w prawdziwym kłopocie, wobec prostego pytania o konkretną lekturę, jaką podsunąłbym rodakowi, który chce wykonać przynajmniej pierwszy krok na drodze ewakuacyjnej z „matrixa” post-peerelowskiej polityki historycznej – miałem niezmiennie ten sam problem ze wskazaniem jednego tytułu na dobry początek. (…) Otóż niniejszym Patlewicz wybawia mnie z kłopotu.”

z przedmowy Grzegorza Brauna

Do zakupu tutaj: 3dom.pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Byli SB-cy mają załamania nerwowe, bo ich emerytury nie przekraczają 2 tys. zł. Takie emerytury pobiera 4,3 mln Polaków

Niższy wiek emerytalny dla kobiet występuje w wielu państwach UE, ale tylko Polsce Bruksela robi problemy