w ,

Sąd umorzył postępowanie i „odebrał ochronę komunistycznym obeliskom”.

Sąd Rejonowy we Włoszczowie z uwagi na niską szkodliwość społeczną czynu umorzył postępowanie dotyczące „znieważenia” skandalicznego pomnika w Rząbcu na Kielecczyźnie. Prawnicy Ordo Iuris, obrońcy oskarżonych, rozważają złożenie apelacji.

Pomnik w Rząbcu na Kielecczyźnie jest jednym z niechlubnych miejsc pamięci, gloryfikującym zbrodnie komunizmu i od lat budzącym wiele emocji mieszkańców, domagających się jego usunięcia. Trzech młodych mężczyzn, nie godzących się na obecność uderzającego w polskich patriotów pomnika i brak skutecznej reakcji władz, oblało go czerwoną farbą. Oskarżeni składając wyjaśnienia w postępowaniu, jako główny motyw podjętego działania wskazywali na głębokie przywiązanie do wartości narodowych i patriotycznych, czego potwierdzeniem jest ich rozległa aktywność społeczna w tym zakresie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Brawo! Zobacz WIDEO jak upada Mauzoleum Armii Czerwonej w Trzciance! Jeden z wielu symboli komunistycznej okupacji!

Sąd Rejonowy we Włoszczowie ogłosił dziś wyrok i z uwagi na niską szkodliwość społeczną czynu, umorzył postępowanie.

Prawnicy Ordo Iuris w toku postępowania złożyli szereg wniosków potwierdzających komunistyczny charakter obelisku w Rząbcu. Ze względu na charakter sprawy oraz konieczność uwzględnienia kontekstu społecznego i historycznego wniesiono także o przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego z Instytutu Pamięci Narodowej. Zdaniem prawników Ordo Iuris, komunistyczny obelisk z Rząbca nie jest objęty ochroną prawno-karną przewidzianą w art. 261 Kodeksu Karnego. Dobrem chronionym na podstawie tego przepisu jest bowiem pomnik upamiętniający zdarzenie historyczne lub urządzony celem uczczenia osoby, a nie miejsce propagujące totalitarny system komunistyczny.

https://prawicowyinternet.pl/w-prl-skazal-opozycjoniste-na-wiezienie-w-iii-rp-trafil-do-sadu-najwyzszego-oto-jak-sie-sadownictwo-samooczyscilo/

Sąd w uzasadnieniu wyroku wskazał na znikomą społeczną szkodliwość czynu, także z uwagi na fakt, że pomnik znajduje się na wojewódzkiej liście obiektów do likwidacji, na podstawie ustawy dekomunizacyjnej. Sąd przywołał także analizę historyczną potwierdzającą, że pomnik w Rząbcu gloryfikuje totalitarną władzę komunistyczną. Sąd przytoczył również opinie na temat oskarżonych i ich działalności społecznej w zakresie obrony wartości patriotycznych.

Prawnicy Ordo Iuris, obrońcy oskarżonych, od początku postępowania domagali się ich uniewinnienia, nie zgadzając się na warunkowe umorzenie postępowania, czego żądał prokurator.

– Dzisiejszym wyrokiem sąd odebrał ochronę prawną komunistycznym obeliskom w Polsce. Umorzenie postępowania z uwagi na znikomą szkodliwość społeczną czynu jest niewątpliwym sukcesem, choć nie do końca nas satysfakcjonuje, dlatego rozważamy zaskarżenie tego orzeczenia – powiedział adw. Bartosz Lewandowski, obrońca oskarżonych.

Obrona młodych patriotów to tylko część działań realizowanych przez Instytut Ordo Iuris w celu ochrony prawdy historycznej. Kilka tygodni temu Instytut wraz z szeregiem organizacji broniących prawdy historycznej uruchomił petycję „Cześć bohaterom z NSZ! Obalmy fałsz o Rząbcu”, w której domaga się usunięcia skandalicznego pomnika znajdującego się wciąż na Kielecczyźnie. Petycję podpisało już ponad 13 tysięcy osób. ABY DO NICH DOŁĄCZYĆ NALEŻY KLIKNĄĆ TUTAJ.

Petycję wspierają: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza, Stowarzyszenie Odra-Niemen, Fundacja Służba Niepodległej oraz Fundacja Odzyskajmy Naszą Historię.

Zgodnie z zapowiedziami wojewody świętokrzyskiego pomnik w Rząbcu zostanie usunięty na podstawie nowych przepisów ustawy dekomunizacyjnej.

Źródło: ordoiuris.pl, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Władysław Szpilman o Polakach: W czasach pokoju się kłócą, ale jak jest niebezpieczeństwo, to życie oddadzą

BEZCZELNOŚĆ. Ukraińcy atakują Polaków: nie usprawiedliwiajcie waszych zbrodni na naszych braciach