w

Schetyna chce likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej i Centralnego Biura Antykorupcyjnego! xD

Platforma Obywatelska ma pomysł, jak wrócić do władzy i odzyskać utracone poparcie społeczne. Na konwencji PO w Gdańsku lider tej formacji Grzegorz Schetyna zapowiedział, że gdy tylko przejmie władzę, zlikwiduje Instytut Pamięci Narodowej i Centralne Biuro Antykorupcyjne. Kompetencje pierwszego z organów miałaby przejąć Rada Pamięci Walk i Męczeństwa oraz – w zakresie propagowania wiedzy historycznej – Polska Akademia Nauk, zaś drugiego – policja i Centralne Biuro Śledcze Policji.

Schetyna argumentował, że zarówno IPN jak i CBA są „uwikłane politycznie” i służą obecnej władzy.
— Badanie historii nie może służyć manipulowaniu faktami, niegodnemu wykorzystywaniu tej historii, promowaniu przez rządzących własnej ideologii. Nie można pozwolić na to, by niszczono legendy i bohaterów – grzmiał z mównicy lider Platformy. Schetyna zapowiedział także, że gdy dojdzie do władzy rozliczy obecnie rządzących, ze szczególnym uwzględnieniem Antoniego Macierewicza. — Katastrofę (Smoleńską – red.) wykorzystuje się do nikczemnych, politycznych gier, zakłamywania rzeczywistości – podkreślił przewodniczący PO.

Za: dzienniknarodowy.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wielka Brytania: Polak pobity do nieprzytomności. Tylko dlatego, że mówił po polsku!

Parlament Europejski, zamiast debatować o Polsce, powinien czym prędzej zająć się sytuacją kobiet w Niemczech, Szwecji i Danii!