„Sędziowie stali po stronie handlarzy roszczeń”. „Tak działało państwo”

0
1058

– Córka Jolanty Brzeskiej powiedziała, że sędziowie „zawsze stali po stronie handlarzy roszczeń”; myślę, że to jest puenta całego dzisiejszego przesłuchania; to właśnie pokazuje, jak działało polskie państwo – ocenił przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

Komisja weryfikacyjna bada reprywatyzację nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 – kolejnej kamienicy oddanej domniemanym właścicielom z lokatorami. Mieszkała tam działaczka ruchu lokatorskiego Jolanta Brzeska, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach; dowody wskazują na zabójstwo.

W przerwie w posiedzeniu komisji weryfikacyjnej, Jaki ocenił, że komisja „krok po kroku odsłania kulisy złodziejskiej reprywatyzacji, nie patrząc na niczyje interesy”. Zdaniem polityka praca komisji weryfikacyjnej ma „pokazać jak w soczewce”, jak państwo polskie powinno postępować i jakich błędów nie może popełniać w przyszłości.

Patryk Jaki pytany był przez dziennikarzy o zeznania pierwszego świadka Mirosława Kochalskiego, byłego sekretarza m.st. Warszawy z PiS, dziś wiceprezesa PKN Orlen, który w styczniu 2006 r. wydał decyzję zwrotową dotyczącą nieruchomości przy ul. Nabielaka 9.

Na pytanie, czy Kochalski powinien pozostać na stanowisku wiceszefa Orlenu, Jaki stwierdził, że taka decyzja nie należy do niego, ale – jak podkreślił – w jego opinii, nie powinien.

Za: PAP, TVP.info

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here