Skandal! KOD-owcy obrażali "Zagończyka" . Skandowali też podczas Mszy św. "Demokracja! Demokracja!" [wideo] - PrawicowyInternet.pl
środa, 8 lipca, 2020

Skandal! KOD-owcy obrażali “Zagończyka” . Skandowali też podczas Mszy św. “Demokracja! Demokracja!” [wideo]

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Obozu Narodowo-Radykalnego na której przedstawiono nieco inną wersję wydarzeń niż tę, którą zaprezentował Mateusz Kijowski i Radomir Szumełda, odnośnie uroczystości pogrzebowych “Inki” i “Zagończyka”, podczas których lider KOD i działacz LGBT urządzili czystą prowokację zakłócając uroczystość.

I właśnie w związku z zakłóceniem Mszy św. przez przedstawicieli KOD, Obóz Narodowo-Radykalny złożył zawiadomienie do prokuratury na Kijowskiego i Szumełdę. Jak wyjaśnił rzecznik ONR, chodzi o “złośliwe przeszkadzanie w publicznym wykonywaniu aktu religijnego Kościoła Katolickiego”.

Do sprawy odniósł się również Robert Bąkiewicz (ONR, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości), który powiedział, że był na miejscu i wszystko wyglądało inaczej niż przedstawiają to KOD-owcy:

– Na początku pojawiła się tam grupa ok. 10 osób z KOD-u, która przyszła z flagami. Może to nie budziło jakiegoś entuzjazmu reszty osób, które brały udział w uroczystościach pogrzebowych, ale wyglądało to normalnie, stali, brali udział w Mszy. Eskalacja nastąpiła wtedy kiedy na miejsce przybył pan Szumełda z panem Kijowskim i wtedy zaczęły padać z tego środowiska krytyczne słowa pod kątem “Zagończyka”, co niesamowicie eskalowało. Argumentacja była podobna jak za czasów PRL-u i to niebywale wzburzyło tłum. Potem KOD-owcy zaczęli skandować hasła “Demokracja! Demokracja!”. W tym momencie ludzie byli bardzo wzburzeni. Podeszło kilku motocyklistów do pana Kijowskiego i grupy KOD-owców i prosili o to, żeby się usunęli, dlatego że powodują ogromne wzburzenie. Oni nie posłuchali. Cały czas napięcie narastało i dopiero po interwencji policji oni opuścili to miejsce.

Robert Bąkiewicz zwrócił również uwagę, że argumentacja Kijowskiego i Szumełdy, ze chcieli wziąć udział w Mszy św. brzmi mało wiarygodnie, ponieważ jak ktoś chce uczestniczyć we Mszy to bierze w niej udział od początku, a nie pojawia się po godzinie jej trwania. I dlatego, dodał Bąkiewicz:
– Uważamy, że była to prowokacja.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,841FaniLubię
18,085ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy