w ,

SKANDAL! Parlament Europejski pozbawił Marine Le Pen immunitetu! Kandydatka na prezydenta Francji zbyt niewygodna?

Chociaż teoretycznie Parlament Europejski podjął decyzję niekorzystną dla Marine Le Pen, to nacjonalistyczna kandydat na prezydenta Francji może tylko na tym skorzystać. Unijne gremium zdecydowało o odebraniu lider Frontu Narodowego immunitetu w związku z udostępnianiem na Twitterze brutalnych materiałów z egzekucji zakładników Państwa Islamskiego. Sceptyczny wobec islamskich imigrantów francuski elektorat z pewnością uzna ją teraz za swego rodzaju męczennika.

O uchylenie immunitetu wnioskowała francuska prokuratura. Potrzebne jej to było do przesłuchania Le Pen.

Nacjonalistyczna polityk z dużymi szansami na zwycięstwo w tegorocznych francuskich wyborach prezydenckich w roku 2015 opublikowała na Twitterze przerażające zdjęcia z egzekucji dokonanej przez dżihadystów. Napisała przy tym ostrzegawczo: „To jest Daesh”. W ten sposób po arabsku określa się ISIS, a słowo ma charakter obraźliwy.

Udostępnienie materiałów wywołało burzę. Znanej z antyislamskich przekonań działaczce prokuratura może postawić zarzut rozpowszechniania treści zawierających przemoc. Grozi za to do 3 lat więzienia i kara grzywny do 75 tys. euro.

Oprócz śledztwa w sprawie materiałów ISIS wobec Marine Le Pen toczy się śledztwo natury finansowej. Chodzi o zarzuty opłacania pracowników Frontu Narodowego z funduszy Parlamentu Europejskiego, co jest niezgodne z prawem. Nacjonalistyczna polityk odmawiała stawienia się na przesłuchaniu zasłaniając się utraconym w czwartek, 2 marca, immunitetem.

Europarlament chce od Le Pen zwrotu 340 tys. euro za zatrudnianie dwóch asystentów niezgodnie z regulaminem. Od lutego deputowana traci z tego tytułu połowę wynagrodzenia wypłacanego przez Brukselę. Nacjonalistyczna lider z Francji uważa, że prowadzone wobec niej postępowania mają charakter polityczny.

Za: pch24.pl, źródło: bbc.com, tvn24.pl

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Grupa Wyszehradzka: jednym głosem o przyszłości Europy! [DOBRZE!]

Korwin w PE o Wyklętych! „PRECZ Z KOMUNIZMEM! ŚMIERĆ KOMUNISTOM!” Prowadzącego obrady zamurowało [WIDEO]