Skarbnik KOD idzie do prokuratury. Był nakłaniany do sfałszowania dokumentacji finansowej! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

Skarbnik KOD idzie do prokuratury. Był nakłaniany do sfałszowania dokumentacji finansowej!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Były skarbnik Komitetu Obrony Demokracji Piotr Chabora złożył w prokuraturze doniesienie w sprawie fałszowania dokumentacji finansowej. Jak podał onet.pl, sprawa ma dotyczyć rzekomego zwrotu pieniędzy za dwie faktury wystawione przez firmę Mateusza Kijowskiego.

Według ustaleń dziennikarzy firma lidera KOD Mateusza Kijowskiego wystawiała tej organizacji faktury. Kijowski zapewniał, że pieniądze na konto jego firmy zostały przelanie niesłusznie i zwrócono je natychmiast po stwierdzeniu tego faktu.

Tej wersji zaprzeczył skarbnik KOD oraz czołowi działacze organizacji. Piotr Chabora, który zajmował się do stycznia finansami Komitetu, złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury. Wynika z niego, że tuż po publikacjach medialnych w sprawie faktur Kijowskiego był nakłaniany przez dwie księgowe do podpisania sfałszowanych dokumentów. Odmówił.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ O KOMPROMITACJI KOD-u:

„Miały to być dowód wpłaty KP z 27 października 2016 roku wystawiony dla spółki MKM-Studio tytułem zwrotu za FV 2016/09/1 oraz FV 2016/10/1, a także raport kasowy. Miały one potwierdzać – niezgodnie z prawdą – że firma Kijowskiego rzeczywiście kilka miesięcy temu zwróciła pieniądze” – napisał onet.pl. Chabora miał wtedy zasugerować Kijowskiemu, by zwrócił pieniądze zwyczajną drogą, czyli przelewem bankowym.

Sam Kijowski powiedział, że nic nie wie o nakłanianiu Chabory do fałszowania jakichkolwiek dokumentów, a jego donos uznał za „dziwny ruch”. Lider KOD odmówił Onetowi komentowania sprawy.

Za: pch24.pl, źródło: onet.pl

Czym jest KOD w praktyce? Zobacz:

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,505FaniLubię
18,033ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy