Słowackie „nie” dla islamu! Parlament zablokował możliwość uznania go za oficjalną religię!

1
23251

Chociaż u naszych południowych sąsiadów nie działa żaden meczet, to nowe słowackie prawo poważnie utrudni działanie ewentualnym zwolennikom budowy takiego obiektu. Ponadto zgodnie z nowym prawem islam nie będzie mógł zostać uznany za oficjalną religię.

Antyislamskie przepisy stworzyli politycy Słowackiej Partii Narodowej, która współtworzy rząd Roberta Fico. Zgodnie z nimi, by jakiś związek wyznaniowy mógł prowadzić szkoły oraz otrzymywać ze słowackiego budżetu dotacje, musi liczyć 50 tys. członków. Dotąd prawo mówiło o 20 tys. wyznawców.

Przepisy poparli zarówno politycy parlamentarnej większości jak i opozycja, w sumie dwie trzecie izby.

Zgodnie z nowym prawem niemal niemożliwe będzie wybudowanie na Słowacji meczetu. Jak dotąd w kraju naszych południowych sąsiadów nie powstał żaden islamski obiekt o charakterze modlitewnym.

Inicjatorzy powstania zapisów kierowali się nie tylko dystansem do islamu. Chcą również uniemożliwić powstawanie w ich kraju organizacji i stowarzyszeń jawnie kpiących w religii. Chodzi im głównie o środowisko wyznawców „Latającego Potwora Spaghetti”, którzy kpią z chrześcijan.

Za: pch24.pl, źródło: wprost.pl

ZOBACZ KOMENTARZ W TEJ SPRAWIE: 

Komentator: Słowacja Zdelegalizowała Islam?

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here