w ,

Polska, Węgry, Czechy i Słowacja nie ulegają Merkel. Nie chcą u siebie muzułmańskich imigrantów!

Angela Merkel, Beata Szydło i Wiktor Orban podczas rozmów szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z kanclerz Niemiec

Angela Merkel, która w Warszawie spotkała się z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej – Beatą Szydło, premierem Słowacji Robertem Fico, premierem Czech Bohuslavem Sobotką oraz premier Węgier Viktorem Orbanem – kanclerz Niemiec nie wyszła z tego spotkania jako triumfator rozmów. Jak komentuje to “Deutsche Welle”: “Trudno było oprzeć się wrażeniu, że do Warszawy przyjechała przede wszystkim, by słuchać”.

I było czego słuchać, głównie w drażliwym temacie nielegalnych, muzułmańskich imigrantów. Chociaż były poruszane również tematy przyszłości Unii, Brexitu czy sytuacji we wschodniej Ukrainie. Ale to nie one zdominowały to spotkanie. Jak zauważa niemiecki dziennik ze spotkania powstał “długi protokół rozbieżności, głównie wokół polityki migracyjnej”.
W swoim wystąpieniu Beata Szydło o sprawach kryzysu imigracyjnego mówiła powściągliwie, zaznaczając, że związane z tym problemy należy rozwiązywać poza granicami Unii.

– Polska jest orędownikiem poszukiwania kompromisu, chcemy aby ten kompromis budować w oparciu o zwiększenie pomocy humanitarnej dla państw, regionów w których obecnie toczą się wojny. Chcemy, ażeby w tych regionach, które tej pomocy potrzebują, ta pomoc była jeszcze zwiększona – mówiła podczas spotkania Beata Szydło.

Natomiast premier Czech, Bohuslav Sobotka, nie bawił się w dyplomatyczne słowa i powiedział wprost, że w jego kraju nigdy nie było mniejszości muzułmańskiej, nie ma i nie będzie. I cały czas rząd Czech podtrzymuje decyzję o nieprzyjmowaniu 2800 imigrantów, których chce wcisnąć Czechom Unia.

Za: dzienniknarodowy.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

W centrum Szczecina NIEMKA krzyczy do POLAKÓW, że mają przyjmować IMIGRANTÓW!

Manifest holenderskiego polityka: chce „deislamizacji” kraju i zamknięcia meczetów!